Nowe posty

Autor Wątek: Radio internetowe w Kubuntu  (Przeczytany 5003 razy)

ajvens

  • Gość
Radio internetowe w Kubuntu
« dnia: 2008-12-03, 17:52:30 »
Witam Serdecznie jestem nowym użytkowniekiem KDE i chce sioe dowiedzieć jak i z kąd pobrać shoutcasta dla linuxa i jak go tu uruchomioć szukałem juz na googlach ale wszystkie linki były stare i nie aktywne a na stronie shoutcasta nie działa link linuxowy.. prosze o pomoc i z gózy dziękuje:)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Radio internetowe w Kubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-12-03, 18:04:59 »
Chcesz odbierać, czy nadawać?
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

ajvens

  • Gość
Radio internetowe w Kubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-12-03, 18:48:25 »
nadawac

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Radio internetowe w Kubuntu
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-12-03, 20:09:30 »
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

lukaszn

  • Gość

ajvens

  • Gość
Radio internetowe w Kubuntu
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-12-03, 21:51:22 »
NO jak pisałem wyżej tak próbowałem i nie da sie niestety zainstalować.. wypakowują sie dwa pliki i nic sie z nimi nie da zrobic:(

Lukaszyn byłem na tej stronie i linki są już nie aktualne niestety

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Radio internetowe w Kubuntu
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-12-04, 14:42:41 »
Cytat: ajvens
NO jak pisałem wyżej tak próbowałem i nie da sie niestety zainstalować.. wypakowują sie dwa pliki i nic sie z nimi nie da zrobic:(
Zdiwiłbyś, że się da. Linux to nie windows nie znajdziesz tam exe i debów też nie :)

Wszystko co musisz zrobić jest opisane w README, w skrócie, musisz skonfigurować plik sc_serv.conf, czyli podać IP nadawania, port, max liczba słuchaczy, hasło, hasło admina itd.

Wrzucić mp3 do podanego tam katalogu i odpalić w konsoli plik sc_serv i nadajesz.

A jak sobie nie poradzisz, kiedyś testowałem działanie Shoutcoust pod wine. Instalujesz Winampa i Schoutcast pod wine i z reszta sobie poradzisz. Wada tego jest taka, że musisz mieć włączonego winampa, linuksowe rozwiązanie jest o tyle lepsze, że w momencie nadawania mogę sobie słuchać muzy innej niż nadaje :)

Pozdrawiam!