Nowe posty

Autor Wątek: Opera w fvwm2  (Przeczytany 4337 razy)

cicho-ciemny1

  • Gość
Opera w fvwm2
« dnia: 2008-12-07, 12:47:09 »
Witam.
mam następujący problem. Uruchamiam operę w suse 11 w trybie fvwm. Po zamknieciu jej i otworzeniu jeszce raz pojawiaja mi sie dwa skóty do opery po uruchominu kolejny raz następny skórt aż dochodze do momentu gdy mam tych skrótów kilka. Gdy zamyką jedeą opere zamykaja mi sie wszystkie. Co mam zorbic aby miec jeden skrót?

jk33

  • Gość
Opera w fvwm2
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-12-07, 14:06:10 »
Moment... jakie skróty? W fvwm?
Czy ty czasem nie minimalizujesz tej swojej opery do ikony, a potem otwierasz kolejne okna,
pozostawiając poprzednie w ikonach?

arctgx

  • Gość
Opera w fvwm2
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-12-07, 16:25:49 »
Programy obsługujące tackę mają często możliwość ustawienia ich tak, by mógł być otwarty tylko jeden egzemplarz. Jak to wygląda przy programach mogących skłądać się z więcej niż jednego okna - nie wiem. Zajrzyj do ustawień Opery i sprawdź.

U mnie niestety ostatnie wersje Opery nie działają (http://readlist.com/lists/lists.freedesktop.org/xorg/4/22847.html), a w 9.24 na szybko nie znalazłem (wiem tylko tyle że dwukrotne uruchomienie Opery w XFWM nie daje dwóch elementów w tacce).

A może nie masz włączonej obsługi tacki (klucz ang. tray) w swoim FVWM2?

P.S. Jeśli po kliknięciu prawym klawiszem na to co zwiesz skrótem, pojawi się menu Opery, a nie menu menedżera okien, to moim zdaniem tacka działa. Na temat tego czym różnią się między sobą rodzaje tacek, nie mam pojęcia (a to, że jest kilka sposobów jej wyświetlania, sugeruje mi lista modułów dla Kadu).