Nowe posty

Autor Wątek: Duża ilość pobieranych pakietów  (Przeczytany 3014 razy)

adi666

  • Gość
Duża ilość pobieranych pakietów
« dnia: 2008-12-05, 23:41:32 »
Otóż mam taki problem. Bezpośrenio po uruchomieniu systemu zauważam w ifconfig że pobieram bardzo duża ilość pakietów. Problem ten pojawia się poczas używania zarówno debiana jak i arch Linuksa. Czym jest to spowodowane i jak moge ukrucić ten proces?

Łączę się z siecią wewnętrzną oraz internetem za pomocą DHCP z tym zastrzeżeniem że teraz chwilowo nie mam dostępu do usług zewnętrzych (internet) oraz części usług wewnętrzych (fachowo nazywamy to banem ;]). Dziekuję z góry za udzieloną pomoc i liczę na szybką odpowiedz.

volt3r

  • Gość
Duża ilość pobieranych pakietów
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-12-06, 08:01:47 »
Jak ukrucić?
iptables -I INPUT -j DROP
i już Ci nic nie przyjdzie.

Możesz podejrzeć co i skąd chodzi na interfejsie tcpdump`em.

adi666

  • Gość
Duża ilość pobieranych pakietów
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-12-06, 18:15:25 »
Nie nie chodziło mi o używanie iptables. Po prostu niepokoi mnie sytuacja tak wysokiego transferu pakietów na świerzej instalacji linuxa (arch).

chmooreck

  • Gość
Duża ilość pobieranych pakietów
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-12-06, 19:43:36 »
Najwidoczniej ktoś "sieje" czymś po sieci lokalnej... ponoć na jakimś systemie jest sporo wirusów, adware i innego świństwa, które coś takiego wyczynia. Z Twojej strony najlepiej zablokować cały ruch oprócz pożądanego - reszta to problem administratorow sieci. Możesz im zgłosić problem ;-)

adi666

  • Gość
Duża ilość pobieranych pakietów
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-12-06, 23:07:47 »
Chodzi o to że ja nie mam praw (puki co) do prawie niczego - wliczając w to kontakt z innymi użytkownikami(http,ftp,ssh, etc.). Jedyne z czym mogę się łączyć to serwer DHCP oraz parę stronek wewnętrznych. Czy w takiej sytuacji problem nie leży po mojej stronie?

EDIT : Pod windowsem problem ten nie występuje.