Nowe posty

Autor Wątek: Głos w Skype  (Przeczytany 11726 razy)

szumlan

  • Gość
Głos w Skype
« dnia: 2006-11-21, 19:39:36 »
Witam Wszystkich ludzi dobrej woli

Mam Mandrive 2006 i właśnie zainstalowałem Skype. Mam mały problem z głosem. Nie słyszę siebie w czesie rozmowy. Mikrofon jest ok. W mikserze maksymalnie podciągnełem wskazniki mikrofonu i capture i nic.
Oczywiście słyszę się w głosnikach kiedy chcę sprawdzic mikrofon ale po odsłuchaniu nagrania ze skype siebie nie słysze. W ustawieniach  na skype mam ALSA jako głos wy i we.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam

strebski

  • Gość
Głos w Skype
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-21, 21:01:21 »
Witaj!

Borykalem sie sam dlugo z tym problemem (pod Mandrake LE 2005), i jako ze juz go rozwiazalem (kiedy tylko loguje sie na Skype'a slysze zarowno rozmowce, jak i on mnie, a wiec rozmowa moze sie toczyc na calego) moze Ci pomoge:
1. po pierwsze nie baw sie w ustawieniach sily glosu KMixem ani innym graficznym ustawiaczem parametrow. Z mojego doswidczenia wynika, ze jak juz nawet zlapiesz dobra konfiguracje i Skype smiga, to po resecie wszytsko wraca do stanu poprzedniego i nic nie smiga. Do ustawiania parametrow uzyj komendy alsamixer w terminalu. Miej tak wszystko wlaczone, co fabryka daje, ale co najwazniejsze - zniz poziom glosnosci do poziomu zielonego (niech nie bedzie nigdzie czerwony - jak zobaczysz to zrozumiesz ;) )
2. po drugie, zanim zaczniesz uzywac skype'a wlacz sobie np. Audacity - jakis program z mozliwoscia nagrywania glosu przez mikrofon. Jak zrodlo wybierz "line" a nie "mic".
3. po trzecie i ostatnie: u mnie skype nie dziala w trybie alsa lecz oss (wybor: Skype->Narzędzia->Opcje->Urządzenia->Użyj systemu audio.

Wiem, ze dziwna sprawa w tym, ze wpierw w pkt 2 ustawialem alse, by pozniej sie jej pozbyc na rzecz oss, ale z pominieciem pkt. 2 nie dzialalo u mnie :D

Mam nadzieje, ze pomoglem.

Pzdr.

opioom

  • Gość
Głos w Skype
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-22, 08:53:25 »
to wrzuć sobie skype 1.3 z obsługą alsy i powinno chodzić. Nawet nie napisaliśie którą wersję skype macie. A twoje kombinacje mnie zadziwiają. Naprawdę aż takie trzeba robić numery żeby zadziałał skype...chyba nie.
Swoją drogą to podziwiam kreatywność, ale każdy sposób dojścia do celu wydaje się być dobry.
Pzdr.

szumlan

  • Gość
Głos w Skype
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-23, 00:06:03 »
Dzieki.
Mam juz głos. Troche słabszy jak windowsie ale dziala ok. Zastanawiam sie tylko czemu nie ma w tym skype mozliwosci odbioru wideo?
Mam skype  1.3 dla Linuks. System Mandrive 2006.

Czy jest jakis skype z mozliwoscia odbioru video? Moze cos przeoczylem w ustawieniach a moze linuks mi nie wykryl kamery?

Pozdrawiam.

TheUsh

  • Gość
Głos w Skype
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-23, 00:14:22 »
2006-11-23 00:06:03 szumlan napisał:

> Dzieki.
 > Mam juz głos. Troche słabszy jak windowsie ale dziala ok. Zastanawiam sie tylko czemu nie ma w
 > tym skype mozliwosci odbioru wideo?
 > Mam skype  1.3 dla Linuks. System Mandrive 2006.
 >
 > Czy jest jakis skype z mozliwoscia odbioru video? Moze cos przeoczylem w ustawieniach a moze
 > linuks mi nie wykryl kamery?
 >
 > Pozdrawiam.

Nie ma mozliwosci odbioru video poniewaz firma produkujaca skype nie wyposazyla linuksowej wersji w to udogodnienie.

P.S. Mandriva jest do niczego, tylko nerwy mozna sobie popsuc...

opioom

  • Gość
Głos w Skype
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-23, 08:41:12 »
> P.S. Mandriva jest do niczego, tylko nerwy mozna sobie popsuc...

I dlatego jest najlepsza do nauki. Tam poprostu prawie nic nie działa i trzeba grzebać w systemie ciągle to naprawiając.

Pzdr.

TheUsh

  • Gość
Głos w Skype
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-23, 12:18:32 »
2006-11-23 08:41:12 opioom napisał:

>  > P.S. Mandriva jest do niczego, tylko nerwy mozna sobie popsuc...
 >
 > I dlatego jest najlepsza do nauki. Tam poprostu prawie nic nie działa i trzeba grzebać w
 > systemie ciągle to naprawiając.
 >
 > Pzdr.

Nie wiem czy to plus, bo wiele osob przez takie "grzebanie" zniechecilo sie do linuksa :P

Kaka

  • Gość
Głos w Skype
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-23, 14:01:59 »
> Nie wiem czy to plus, bo wiele osob przez takie "grzebanie" zniechecilo sie do
 > linuksa :P


Tak i nie. Ja na przykład zacząłem od Debiana i dałem radę. Dałem radę bo chciałem, na prawdę chciałem! Najważniejsze są dobre chęci, bez nich lipa. Z drugiej strony właśnie dużo ludzi się zniechęca do linuksa bo nie umieją/nie wiedzą co jak zrobić. Według mnie nie ma co zaczynać z linuksem bez "nadzieji" i dobrych chęci.



Pozdrawiam!

TheUsh

  • Gość
Głos w Skype
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-11-23, 14:42:23 »
2006-11-23 14:01:59 Kaka napisał:

>  > Nie wiem czy to plus, bo wiele osob przez takie "grzebanie" zniechecilo sie do
 >  > linuksa :P
 >
 >
 > Tak i nie. Ja na przykład zacząłem od Debiana i dałem radę. Dałem radę bo chciałem, na prawdę
 > chciałem!

Tez chcialem, nawet bardzo, przez co mimo wielu przeciwnosci zostalem przy linuksie. Jednak niektorzy od systemu chca aby poprostu dzialal. Zacheceni wypowiedziami o tym jaki linux jest ah, oh, eh wybieraja np. taka Mandrive na ktorej nic nie dziala tak jak powinno i w ten sposob sie zniechecaja, poniewaz windows z dobrym antywirusem jest dla nich bardziej przyjemny w uzytkowaniu...

 > Najważniejsze są dobre chęci, bez nich lipa.

W zasadzie nie potrzebne sa dobre checi jesli distro nie jest totalnie zabugowane xD Wtedy wszystko dziala i poprostu sie z tego korzysta, a nie spedza dlugie godziny na grzebaniu przy jakiejs totalnej pierdolce...

 > Z drugiej strony właśnie dużo ludzi się
 > zniechęca do linuksa bo nie umieją/nie wiedzą co jak zrobić.

Ubuntu ma w swietny sposob rozwiazany ten problem -> ubuntuguide.org . Najpotrzebniejsze i te mniej potrzebne sprawy zwiazane z administracja systemem zebrane w jednym miejscu, w formie "wyklejanek", ktore mozna wrzycic poprostu do termianala :)

 > Według mnie nie ma co zaczynać z
 > linuksem bez "nadzieji" i dobrych chęci.
 >

Nadzieja i dobre checi na nic sie zdadza jesli natrafiamy na pelno bugow... kolega bardzo chcial miec linuksa, probowal kubuntu 6.06 -> nie dzial dzwiek, suse 10.cos -> yast nie nadawal sie do uzytku... to go skutecznie zniechecilo do linuksa mimo, ze np. bardzo podobalo mu sie kadu...
 
 >
 > Pozdrawiam!
 >

Tez Cie pozdrawiam ;)

stanl

  • Gość
Głos w Skype
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-01-07, 17:41:41 »
> P.S. Mandriva jest do niczego, tylko nerwy mozna sobie popsuc...

Korzystam, i jakoś nie narzekam. Co innego Ubuntu z nim to były same kłopoty.

KOMANDOSIK

  • Gość
Głos w Skype
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-12-15, 11:02:13 »
mi wogule nie działa mikrofon a na windzie normalnie smiga  ja niwiem jak to zrobic pomocy

KOMANDOSIK

  • Gość
Głos w Skype
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-12-15, 11:03:40 »
mam jeszcze jedno putanko ja jestem początkujacym wiec co to znaczy jaka konsola gdzie onajest            Za pomocą konsoli przechodzimy do folderu install_flash_player_x_linux (polecenie cd katalog)

rysban

  • Gość
Głos w Skype
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-12-15, 13:52:15 »
Witam.
Ustaw w mikserze do karty dźwiękowej mikrofon i załącz jako domyślnie urządzenie nagrywające mikrofon i pogłośnij suwakiem .
Pozdrawiam Ryszard

  • Gość
Głos w Skype
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-12-15, 19:53:14 »
KOMANDOSIK:
W Ubuntu poszukaj w menu programu terminal - to jest inna nazwa na konsolę