Nowe posty

Autor Wątek: wiecej miejsca dla MMap  (Przeczytany 8146 razy)

qwerta

  • Gość
wiecej miejsca dla MMap
« dnia: 2008-11-14, 21:21:42 »
co zrobic zeby przydzielic mmap wiecej miejsca _  po probie instalacji czegos przez apt ßget  odpowiada mi cos takiego

Reading package lists... Error!
E: Dynamic MMap ran out of room
E: Error occurred while processing libavahi-qt3-1 (NewVersion1)
E: Problem with MergeList /var/lib/dpkg/status
E: The package lists or status file could not be parsed or opened.

arctgx

  • Gość
wiecej miejsca dla MMap
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-11-15, 01:46:05 »
Sprawdź może wpierw czy Ci się partycja z /var(/cache/apt/archives) nie zapchała. Odpal na wypadek apt-get clean i zobacz czy coś to dało.

http://www.linuxquestions.org/questions/debian-26/dynamic-mmap-ran-out-of-room-error-when-adding-new-apt-source-list-233417/

qwerta

  • Gość
wiecej miejsca dla MMap
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-11-15, 18:57:42 »
zmienilam limit w /etc/apt/apt.conf na 8388608 i teraz wypisuje mi cos takiego:

E: Syntax error /etc/apt/apt.conf:2: Extra junk after value

apt-get clean odpalilam, ale nie widze zmiany

Cytuj
APT::Default-Release "testing"
APT::Cache-Limit 8388608;
Apt::Get::Purge;
cos jest tu nie tak?

arctgx

  • Gość
wiecej miejsca dla MMap
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-11-16, 01:11:33 »
Czy nie trzeba czasem wartości 8388608 otoczyć cudzysłowem lub wcześniejszej linii zakończyć średnikiem? Zobacz czy czasem większa (np. dwukrotnie) wartość da efekt jeśli ta nie pomoże.

qwerta

  • Gość
wiecej miejsca dla MMap
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-11-16, 10:40:24 »
no tak, średnik faktycznie powinien być,  tyle że teraz po apt-get install pisze mi:

Segmentation faultsts... 0%

niezaleznie od podanej wartości
apt-get update da sie zrobic bez problemu.

arctgx

  • Gość
wiecej miejsca dla MMap
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-11-16, 16:34:32 »
Błędy typu "segmentation fault" są dla mnie na ogół nie do przejścia i szukam innych wersji programu lub zadaję sobie pytanie czy zależne biblioteki działają jak trzeba.

Z informacji na górze bloku z postem spodziewam się że używasz bardzo starej wersji Debiana sprzed dwóch lat (3.1 czyli Woody, zdaje się - http://www.debian.org/News/2006/). Obecnie wersja 4.0 jest dopracowywana jako stabilna, ale niebawem za stabilną zostanie uznana obecna obecna testowa 5.0 zwana Lenny.

W tym poście
http://forum.linux.pl/viewtopic.php?pid=87958#p87958
zamieściłem zbiór repozytoriów dla Debiana testing, z którego sam korzystam. Skoro jednak apt-get źle działa, byłabyś w stanie zrobić tylko update. Może warto sięgnąć po płytkę instalacyjną dla 5.0, np. netinst (podstawowe rzeczy na CD, reszta z sieci podczas instalacji)?

http://www.debian.org/devel/debian-installer/

Jedna rzecz: ze względu na możliwość instalowania systemów od nowa, warto mieć katalog domowy na osobnej partycji lub choćby zarchiwizować sobie obecny, a po instalacji odtworzyć - szkoda czasu na konfigurowanie programów użytkownika od nowa.

qwerta

  • Gość
wiecej miejsca dla MMap
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-11-16, 18:01:16 »
nadal kożystam z knoppixa i wlaściwie zastanawialam się czemu wyswietla mi sie u gory Debian skoro to knoppix, update tez zaciaga mi ze strony Debiana, ale to moze dlatego ze jest na jego bazie...
a swoja droga nie byloby problemu z MMap gdybym nie przeinstalowala systemu z powodu nieudanej instalacji ubuntu studio. Teraz prubowalam zaciagnac jakiegos clienta do torrentow zeby zaciagnac obraz SUSE, tak zupelnie losowo, zeby sprubowac czegos nowego, wiec skoro tak, to moze z tym Debianem nawet dobrze sie sklada :)

arctgx

  • Gość
wiecej miejsca dla MMap
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-11-16, 18:21:30 »
Knoppix to przeróbka Debiana, podobnie jak i Ubuntu. Knoppiksa możesz zainstalować na dysku jako zwykłego Debiana. Prawdopodobnie w /etc/apt/sources.list masz zaddeklarowane konkretne wydanie, np. woody zamiast "stable" czy "testing" i dlatego aktualizacje przebiegają tylko w jego granicach, a paczki z nowszych wydań są przy tej konfiguracji nieosiągalne.

qwerta

  • Gość
wiecej miejsca dla MMap
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-12-18, 22:54:39 »
jest moze gdzies wersja dla i686?? chciałam sobie go wrzucic tez na laptopa :)... swoja droga widze ze sam taki masz...