Nowe posty

Autor Wątek: Znikający flashplayer z Iceweasel'a.  (Przeczytany 2849 razy)

jackusik

  • Gość
Znikający flashplayer z Iceweasel'a.
« dnia: 2008-11-11, 23:41:54 »
Mam debiana 2.6.24.7. Próbowałem zainstalować flashplayer'a 10. Zainstalowałem go jako user w /home/jacek/.mozilla. Flashplayer nie działał. Porobilem dowiązania do /usr/lib/mozilla, /usr/lib/firefox (kiedyś tak się robiło). Nic. Zainstalowałem jako root flasha w /usr/lib/iceweasel. Dalej nic. I tutaj zaczynają się bardzo dziwne rzeczy. Zainstalowałem ponownie flashplayer'a nr 9. Wszystko wróciło do normy do czasu wyłączenia iceweasel'a. Po każdym uruchomieniu muszę instalować flasplayera od nowa. Wtedy po odświeżeniu strony jest OK. Po wyłączeniu przeglądarki i ponownym jej włączeniu flash nie działa.
Sprawdziłem wszystkie  wersje libflashplayera.so we wszystkich katalogach jaka wyżej i nic. Nigdzie nie mogę znaleźć podobnego przypadku. Może ktoś zna przyczynę?

j0j0

  • Gość
Znikający flashplayer z Iceweasel'a.
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-11-11, 23:59:03 »
probowales zainstalowac to w /usr/lib/iceweasel

firefox = iceweasel

jackusik

  • Gość
Znikający flashplayer z Iceweasel'a.
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-11-12, 00:22:01 »
Jak napisałem powyżej po nieudanej instalacji flasha 10 w taki sam sposób zainstalowałem flasha 9. Sprawdziłem jakie wersje libflashplayera.so mam w /usr/lib/mozilla, /usr/lib/firefox, /usr/lib/iceweasel, /home/jacek/.mozilla. Pooszukałem jakie wersje programy związane z flashem mam w systemie
jacek@debian:~$ aptitude search flash
p   flashplayer-mozilla             - Macromedia Flash Player
p   flashybrid                      - automates use of a flash disk as the root
p   libflash-dev                    - GPL Flash (SWF) Library - development file
p   libflash-mozplugin              - GPL Flash (SWF) Library - Mozilla-compatib
i   libflash-swfplayer              - GPL Flash (SWF) Library - stand-alone play
i A libflash0c2                     - GPL Flash (SWF) Library - shared library
p   m16c-flash                      - Flash programmer for Renesas M16C and R8C
p   vrflash                         - tool to flash kernels and romdisks to Agen
Nie  znajduję powodu, dla którego miały by występować problemy opisane w pierwszym poscie!

jackusik

  • Gość
Znikający flashplayer z Iceweasel'a.
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-11-12, 00:48:31 »
Bardzo Was wszystkich przepraszam. Jak się człowiek czymś zasugeruje... to ciężko mu zauważyć rzeczy oczywiste!! W jakiś sposób musiałem odinstalować pakiet flashplayer-mozilla. Dopiero pisząc tego posta, sprawdzając aptitude zbiory flashowe zauważyłem brak tego pakietu. Teraz wszystko działa OK. Przepraszam raz jeszcze za zamieszanie i moją gapowatość.