Nowe posty

Autor Wątek: wget i specyficzny link.  (Przeczytany 10080 razy)

wujek_bogdan

  • Gość
wget i specyficzny link.
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-11-17, 16:16:36 »
ok. a co jeśli plik nie będzie nazywał się cpma148-nomaps.zip tylko np. wyjdzie poprawka cpma148a-nomaps.zip ?

czy nie ma innego sposobu na pobranie pliku, do którego przekierowuje jakiś skrypt?
z tego co wiem to wget nie radzi sobie z javascript.

arctgx

  • Gość
wget i specyficzny link.
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-11-17, 16:32:45 »
Wujku Bogdanie, z tym jednym "a" nie ma problemu i chyba nawet mało doświadczeni użytkownicy powłoki, nie tylko basha, wiedzą do czego służyć może gwiazdka czy pytajnik. Dobrze tylko przewidzieć, w którym miejscu taki doatkowy znak może się pojawić.

Ale spoko, dostrzegam sytuację, kiedy nazwa pliku generowana jest pseudolosowo i wtedy przydałoby się wgetowi powiedzieć by zjadł to co strona podsuwa.

@spam2009, od odpowiedzi na tak wygodne pytanie się już wstrzymam. Próbuj eksperymentować lub najlepiej zrozumieć.

wujek_bogdan

  • Gość
wget i specyficzny link.
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-11-17, 18:52:37 »
ten przykład z a... to był tylko przykład ;)
oczywiscie ze mozna uzyc prostych wyrazen regularnych o ile nazwa jest w miare przewidywalna tak jak piszesz.

chcialem sie tylko dowiedziec czy jest mozliwosc uzycia innego narzedzia niz wget. ... tylko nie piszcie mi ze links!
mam na mysli narzedzie dostepne powszechnie w dystrybucjach linuksa.

link > http://www.challenge-tv.com/index.php?mode=filedetail&file=106&dl=106 < podany przez spam2009 prowadzi do jakiegos FTP'a . a co jesli adres FTP'a sie zmienie? wtedy nie pomogą sztuczki z bashem i wyrazeniami regularnymi.

arctgx

  • Gość
wget i specyficzny link.
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-11-17, 18:59:32 »
Jest curl, ale nie znam go praktycznie wcale.

Jak sobie zacząłem wstępnie szukać, widzę że warte to poznania narzędzie, choć może i z tym tematem nie ma wiele wspólnego:

http://blog.mdoff.net/kategoria/komputery/linux/