Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Ubuntu problem, proszę o pomoc  (Przeczytany 5699 razy)

witcher23

  • Gość
Ubuntu problem, proszę o pomoc
« dnia: 2008-10-22, 13:11:20 »
Witam,  mam problem z Kubuntu, a mianowicie zainstalowałem go wybierając opcję "Instalacja wewnątrz Windows". Postanowiłem jednak przejść na SUSE i zainstalować je w sposób "normalny". Niestety pojawił się problem, gdyż nie mogę odinstalować tego Kubuntu. Po włączeniu "uninstall" nic się nie dzieje.

Pozdrawiam

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Ubuntu problem, proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-10-22, 13:16:20 »
Co to znaczy " w sposób normalny"?
Nie miałem nigdny Kubuntu i nie wiem też co to "wewnątrz Windows"

Napisz mi czy masz na dysku Windowsa i Kubuntu i czy one dwa się odpalają, czy tylko jeden i który?
Potem Ci coś znajdę na ten problem.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

witcher23

  • Gość
Ubuntu problem, proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-10-22, 14:37:42 »
Więc tak zarzucę screen.

1) wybrałem opcję "instalacja wewnątrz Windows"




2) Oto folder z Kubuntu:



- Sposób normalny wg mnie to taki, kiedy to wydzielę pod Linuksa nową partycję.

- Oba systemy odpalają się bezproblemowo.

zabol32

  • Gość
Ubuntu problem, proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-10-22, 14:52:37 »
to nie zle nie widzialem takiej instalacji, uzywam miedzy innymi kubuntu ale z czym takim sie nie spotkalem, a po za tym jak mi sie wydaje to problem jest chyba z windowsem a nie z linuxem. Sprwadz czy jakies procesy nie sa jeszcze uruchomione i sprobuwal bym z ta plytka ktor uzywales do instalacji . probowales usunac przy pomocy dodaj usun programy z panelu sterowania. Albo inaczej jesli masz to na oddzielenj partycji to poprosu ja  zformatuj.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Ubuntu problem, proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-10-22, 15:13:02 »
Muszę Cię jeszcze pociągnąć za język, bo jak widzę nie za dużo kumasz w te klocki i Twoim błędem jest, że nie opisujesz wszystkiego szczegółowo.
Nie mówię tego złośliwie, ale konkretna odpowiedź wymaga konkretnyych zapytań.

Biorę pod uwagę dwie rzeczy ( domyślam się ):

1. Po włączeniu komputera pojawia się na nim program rozruchowy zainstalowanych systemów:
- Kubuntu
 - Windows
 wybierając któryś z nich i "klikając" Enter, to któryś z nich się odpala.

2. Nie ma takiego programu rozruchowego :(


W przypadku pierwszej opcji ( nr1 ) wg. mnie są 3 sposoby na ten problem.

1.  Skoro nie działa opcja uinstall - Kubuntu, załaduj ponownie CD z tym systemem i ponownie wybierz "Instalacja wenątrz Windows" i zobacz w kolejnych etapach gdzie jest tam usuwanie Kubuntu ( skoro w informacji pisze, ze jest to opcja do instalacji i usuwania.

2. Kolejną możliwością jest wykorzystanie Suse i w trakcie instalacji zobaczyć gdzie się ten Kubutnu wgrał na dysku i go fizycznie skasować i zapisać zmiany.

3. Najprostrzą metodą , którą ja wykonuję w podobnych sytuacjach jest wykorzystanie CD lub DVD z Mandrivą, gdzie w trakcie przygotowania do instalacji, w momencie kiedy się program pyta gdzie zainstalować Mandrivę ( na całym dysku czy też obok Windows ), to w takich sytuacjach wybieram "Zaawansowany podział na partycje". Ukazuje mi się wtedy cały dysk, gdzie widzę co jest i gdzie zainstalowane. Następnie usuwam to co jest zbędne i zapisuję zmiany.
Takim o to sposobem załatwi się sprawę bez większych ceregieli.

 W przypadku teraz ocji nr2 czyli tej z początku postu, gdzie nie ukazuje się program rozruchowy systemów - oznacza to, że w dziwny sposób Kubuntu zostało napisane pod Windowsa (???)
I to w Windowsie usuniesz go za pomocą Dodaj usuń programy (???)

Tak czy siak spróbuj pokombinować z usunięciem tego z dysku za pomocą Mandrivy lub Suse.

Pozdro
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Ubuntu problem, proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-10-22, 15:21:56 »
Jest jeszcze jedna możliwość.
Wykombinuj skądś Ubuntu Live CD - odpal i za jego pomocą poszukaj po partycjach ( no chyba w Windowsie ), gdzie ten Kubuntu siedzi i skasuj go.
Ubuntu ma tę zaletę, że potrafi zapisywać i kasoważ na i z partycji NTFS i właśnie za to go uwielbiam ;)  ( bo niejednego wirusa znajomym co mają Windozgrozy usuwałem za jego pomocą ;)

Pozdro
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

witcher23

  • Gość
Ubuntu problem, proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-10-22, 16:05:38 »
Mam program rozruchowy, gdzie mogę wybrać system, więc spróbuje skorzystać z twoich rad i dam odpowiedź. Dzięki za zainteresowanie.

ivnz

  • Gość
Ubuntu problem, proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-10-23, 15:55:31 »
eeee...wiesz ja bym po prostu nadpisał susełkiem partycję kubuntu i po sprawie. Próbowałeś może?

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Ubuntu problem, proszę o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-10-23, 16:24:04 »
<<< eeee...wiesz ja bym po prostu nadpisał susełkiem partycję >>>

Mniej więcej o to samo chodzi co napisałem mu w moim punkcie nr 2:

"2. Kolejną możliwością jest wykorzystanie Suse i w trakcie instalacji zobaczyć gdzie się ten Kubutnu wgrał na dysku i go fizycznie skasować i zapisać zmiany".
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

zonk386

  • Gość
Ubuntu problem, proszę o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-10-23, 21:45:09 »
instalacja systemu wewnątrz Windows nie tworzy nowej partycji, o ile nie została stworzona przez użytkownika samodzielnie. jak dla mnie to pousuwać foldery z Kubuntu i zainstalować od nowa

ivnz

  • Gość
Ubuntu problem, proszę o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-10-24, 08:07:32 »
Wiesz jest jeszcze rozwiązanie extrem :D. "Start>Uruchom>cmd>format x*:" . Powtarzamy to z każdą partycją zaczynając od końca. Po czym instalujemy winde (jeśli ci na niej zależy) później susełka.

*-odpowiada liaterze partycji.