Nowe posty

Autor Wątek: czarny ekran na wszystkich linuksach przy instalacji lub uruchamianiu  (Przeczytany 2117 razy)

Młodszy

  • Gość
po batalii z Linuksami i problemach z konfiguracją internetu wracam do problemu, który mi towarzyszy od początku. Gdy włączam system (mam XP i Linux Mint) Mint pokazuje się ekran z paskiem ładowania systemu, pasek się zapełnia i powinien pokazać się ekran logowania, ale zamiast niego pokazuje się cały czarny ekran (kontrolka na monitorze miga). Problem nie występuje przy każdorazowej próbie włączenia, bądź instalacji systemu.

Znalazłem podobny wątek na forum, ale nie bardzo wiem czy może mi to pomóc...

http://forum.linux.pl/viewtopic.php?id=11704

dodam, że mam internet radiowy, kartę Wifi RT2400

proc: Sempron 3000+
ram: 512 mb ddr
GPU: Radeon 9550

w linuksie jestem w miarę zielony, bo zacząłem 2 tygodnie temu, więc proszę o wyrozumiałość ;)


EDIT:

Rozwiązałem problem i myślę, że warto napisać w jaki sposób, ponieważ może to komuś pomóc ;)

Tak więc rozwiązanie było bardzo łatwe. Wystarczyło pobrać i zainstalować EnvyNG (robiłem to na Ubuntu) i używając tego programu zainstalować i pobrać zalecaną wersję sterowników. Po ponownym uruchomieniu powinno być wszystko OK i Linux powinien się włączać za pierwszym razem ;)