Nowe posty

Autor Wątek: Ubuntu 8.04 - problemów kilka  (Przeczytany 2193 razy)

Mnemonic

  • Gość
Ubuntu 8.04 - problemów kilka
« dnia: 2008-10-20, 12:39:37 »
Cześć, postanowiłem po raz piewrszy zainstalować sobie linuxa. Ściągnąłem wersję  Ubuntu 8.04.1-desktop-amd64, wypaliłem, zainstalowałem i na koniec pojawił mi się pulpit. Nie widziałem jak dotąd linuxa na oczy, ale to nic.
Niestety niespecjalnie umiałem z niego wyjść, ponieważ te dwa paski menu na dole i u góry nie chciały się pokazać, więc po prostu zresetowałem komputer (sic!). Podczas uruchamiania komputera od razu uruchamia mi się windows, w boot loaderze widnieje tylko ten system. I jeszcze jedno, w linuxie miałem większość opcji po angielsku mimo iż wybrałem polski: menu podręczne,  paski narzędzi w foldarach itp.
Jak to wszystko naprawić, aby było ok?

Bees

  • Gość
Ubuntu 8.04 - problemów kilka
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-10-20, 13:13:29 »
Czy aby na pewno zainstalowałeś system? Wygląda to tak jakbyś uruchomił LiveCd .... Czy boot loader to grub czy coś innego? Na pewno znajdziesz poradnik jak zainstalować na forum ubuntu.pl . Co do języka to żaden kłopot trzeba tylko doinstalować stosowne paczki jakie i jak znajdziesz na pewno w necie.

Pozdrawiam!

Mnemonic

  • Gość
Ubuntu 8.04 - problemów kilka
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-10-20, 14:11:31 »
Chyba faktycznie masz rację, chociaż trochę to dziwne bo z tego co pamiętam to kliknąłem "instalacja ubuntu", potem zresztą przydzielałem i formatowałem dyski na odpowiedni system plików. Ale w sumie nigdy nie odpalałem systemu z cd, więc nie wiem czy tam się też to wszystko najpierw robi. Spróbowałem zainstalować to jeszcze raz i się udało. Działa jak trzeba. Dzięki za odp i sorry za zamieszanie : )