Nowe posty

Autor Wątek: Kadu na Mandrake 9.2 problem z bibliotekami...  (Przeczytany 5548 razy)

psr

  • Gość
Kadu na Mandrake 9.2 problem z bibliotekami...
« dnia: 2005-09-09, 12:22:02 »
No więc chodzi mi o to na czym polega działanie route. We wszystkich opisach podają jedynie jak to konfigurować ale nic o zasadzie działania .

Pare pytanie poprawcie mnie jeśli gdzies sie myle.

route add -net localnet netmask 255.255.255.0 dev eth0

rozumiem ze ta linijka powyzej kieruje wszystkie pakiety z karty sieciowej eth0 do mojego komputera.

route add default gw gw_ip dev eth0

rozumiem ze w ten sposob wszystkie pakiety wyslane do karty sieciowej powędrują do bramy o adresie gw_ip.

w domu mam drugi komputer , moj komputer jest podlaczony siecia do rutera i chce udostepnic internet temu drugiemu komputerowi . Jesli chodzi o iptables to sobie poradze .

natomiast jak to zrobić z route ?
skoro internet przychodzi z karty sieciowej eth0 a drugi komputer jest podłączony do eth1 w takim razie jak to powinno wyglądać ?



psr

  • Gość
Kadu na Mandrake 9.2 problem z bibliotekami...
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-09, 13:30:30 »
i drugie pytanie dlaczego nie mam nat i mangle w iptables podczas gdy tablica filter istnieje ??

psr

  • Gość
Kadu na Mandrake 9.2 problem z bibliotekami...
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-10, 21:28:36 »
Już wiem zostało mi to wytłumaczone .

Lorenzo

  • Gość
Kadu na Mandrake 9.2 problem z bibliotekami...
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-10, 22:51:43 »
2005-09-09 12:22:02 psr napisał:

 > natomiast jak to zrobić z route ?
 > skoro internet przychodzi z karty sieciowej eth0 a drugi komputer jest podłączony do eth1 w
 > takim razie jak to powinno wyglądać ?
 >
 >Już wiem zostało mi to wytłumaczone .

Szkoda, że nie na forum. Też mnie to zastanawiało :-(

lukasvb

  • Gość
Kadu na Mandrake 9.2 problem z bibliotekami...
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-08, 23:45:37 »
Mam Mandrake 9.2 i proboje zinstalowac kadu kadu-0.3.9-3mdk.i586.rpm wynik:
błąd: Failed dependencies:
        libstdc++.so.6 is needed by kadu-0.3.9-3mdk
        libstdc++.so.6(GLIBCXX_3.4) is needed by kadu-0.3.9-3mdk

to samo jest przy wersji kadu-0.4.0-2.i586.rpm
wyczytalem ze mozna te biblioteki pobrac np z http://rpm.pbone.net/ ale tam po wpisaniu  libsndfile(bo podobno w nim znajduja sie libstdc++.so.6) okazuje sie za na moja wersje systemu jest ich chyba z 20- ktory mam zainstalowac??:0 prosze o pomoc bo chcę miec w pelni funkcjonalnego linuxa :)...

lukasvb

  • Gość
Kadu na Mandrake 9.2 problem z bibliotekami...
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-09, 00:21:17 »
Moj bląd przepraszam biblioteka zostala znaleziona w innej wesji Mandraka-zainstalowalem-zainstalowalem tez kadu bez problemu ALE!!!-niewlącza się bo:
kadu: Symbol `_ZTI10QPopupMenu' has different size in shared object, consider re-linking
kadu: Symbol `_ZTI8QSpinBox' has different size in shared object, consider re-linking
kadu: Symbol `_ZTI7QWidget' has different size in shared object, consider re-linking
kadu: Symbol `_ZTI7QSlider' has different size in shared object, consider re-linking
kadu: relocation error: kadu: undefined symbol: _ZNK7QString3argExii


i co teraz?? dlaczego kadu niedziala??

xis

  • Gość
Kadu na Mandrake 9.2 problem z bibliotekami...
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-09-09, 18:43:15 »
Plik libstdc++.so.6 znajduje się w pakiecie... libstdc++. Nie wiem na jakiej podstawie wydedukowałeś, że to libsndfile posiada ten plik, ale powiem Ci, że na rpm.pbone.net możesz - poza nazwą szukanego pakietu - wpisać nazwę pliku, którego szukasz, a wyszukiwarka pokaże Ci pakiet, do którego plik należy.
Wpisz więc tam  libstdc++.so.6 i w Zaawansowanych opcjach wybierz swoją dystrybucję.

Rada: nie musisz ściągać pakietu z sieci jeśli masz płytki ze swoja dystrybucją. Lepiej jest bowiem zainstalować coś co idealnie pasuje wersjami do Twojego Linuksa niż narażać się na niezgodności ściągając 'przypadkowe' pliki.

PS. Wklejony przez Ciebie błąd mógł być spowodowany właśnie nieodpowiednim doborem wersji pakietu.

Zbooj

  • Gość
Kadu na Mandrake 9.2 problem z bibliotekami...
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-09-10, 12:26:47 »
2005-09-09 18:43:15 xis napisał:

> Plik libstdc++.so.6 znajduje się w pakiecie... libstdc++. Nie wiem na jakiej podstawie
 > wydedukowałeś, że to libsndfile posiada ten plik, ale powiem Ci, że na rpm.pbone.net możesz -
 > poza nazwą szukanego pakietu - wpisać nazwę pliku, którego szukasz, a wyszukiwarka pokaże Ci
 > pakiet, do którego plik należy.
 > Wpisz więc tam  libstdc++.so.6 i w Zaawansowanych opcjach wybierz swoją dystrybucję.
 >
 > Rada: nie musisz ściągać pakietu z sieci jeśli masz płytki ze swoja dystrybucją. Lepiej jest
 > bowiem zainstalować coś co idealnie pasuje wersjami do Twojego Linuksa niż narażać się na
 > niezgodności ściągając 'przypadkowe' pliki.
 >
 > PS. Wklejony przez Ciebie błąd mógł być spowodowany właśnie nieodpowiednim doborem wersji
 > pakietu.

Ja jestem zdania ze jak juz sie bawic linuxem to najlepiej zarzucic najbardziej aktualną z moziwych dystrybucje. Wtedy nie ma problemu z nowymi pakietami

PZDR

xadmi

  • Gość
Kadu na Mandrake 9.2 problem z bibliotekami...
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-09-10, 13:52:52 »
2005-09-10 12:26:47 Zbooj napisał:

> 2005-09-09 18:43:15 xis napisał:
 >
 > > Plik libstdc++.so.6 znajduje się w pakiecie... libstdc++. Nie wiem na jakiej podstawie
 >  > wydedukowałeś, że to libsndfile posiada ten plik, ale powiem Ci, że na rpm.pbone.net
 > możesz -
 >  > poza nazwą szukanego pakietu - wpisać nazwę pliku, którego szukasz, a wyszukiwarka pokaże
 > Ci
 >  > pakiet, do którego plik należy.
 >  > Wpisz więc tam  libstdc++.so.6 i w Zaawansowanych opcjach wybierz swoją dystrybucję.
 >  >
 >  > Rada: nie musisz ściągać pakietu z sieci jeśli masz płytki ze swoja dystrybucją. Lepiej
 > jest
 >  > bowiem zainstalować coś co idealnie pasuje wersjami do Twojego Linuksa niż narażać się
 > na
 >  > niezgodności ściągając 'przypadkowe' pliki.
 >  >
 >  > PS. Wklejony przez Ciebie błąd mógł być spowodowany właśnie nieodpowiednim doborem
 > wersji
 >  > pakietu.
 >
 > Ja jestem zdania ze jak juz sie bawic linuxem to najlepiej zarzucic najbardziej aktualną z
 > moziwych dystrybucje. Wtedy nie ma problemu z nowymi pakietami
 >
 > PZDR

 Tak. Zdaje się , iż 9.2 + k.0.9 to niezłe pradziadki :) ....to chyba nie jest ideą Liuksa ............

lukasvb

  • Gość
Kadu na Mandrake 9.2 problem z bibliotekami...
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-09-13, 23:24:27 »
jescze raz ja :) okazalo sie ze rpm-y za przeproszeniem są do d*** ;) biblioteki sciagnolem dobre natomiast postanowiłem skompilować gg ze zrodla tak jak to powinno się robić jezeli chce się kiedys wladać Linuxem.... no i skpmpilowalo się pięknie działa i teraz mam te same mozliwosci co na moim xp. Jeszcze tylko naucze się stawiać serwery i będe mogl na stale przerzucic sie na linuxa... dzięki za odpowiedzi

Mietek12

  • Gość
Kadu na Mandrake 9.2 problem z bibliotekami...
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-10-25, 21:08:20 »
2005-09-13 23:24:27 lukasvb napisał:

> jescze raz ja :) okazalo sie ze rpm-y za przeproszeniem są do d*** ;) biblioteki sciagnolem
 > dobre natomiast postanowiłem skompilować gg ze zrodla tak jak to powinno się robić jezeli chce
 > się kiedys wladać Linuxem.... no i skpmpilowalo się pięknie działa i teraz mam te same
 > mozliwosci co na moim xp. Jeszcze tylko naucze się stawiać serwery i będe mogl na stale
 > przerzucic sie na linuxa... dzięki za odpowiedzi

Mietek12

  • Gość
Kadu na Mandrake 9.2 problem z bibliotekami...
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-10-25, 21:09:25 »
a mozesz napisać jak tego dokonales?