Nowe posty

Autor Wątek: BackTrack 3 i juz nic niewiem..  (Przeczytany 5343 razy)

Sonic

  • Gość
BackTrack 3 i juz nic niewiem..
« dnia: 2008-10-19, 14:19:03 »
Witam.od x lat siedze na sytemie windows aktualnie na xp.Mialem juz instalowane na jednym kompie rozne wersje tego systemu i dawalem rade.Pare dni temu przez przypadek zobaczylem screena BackTrack 3.Spodobal mi sie.Sciagnalem obraz iso i..No wlasnie.Przeszperalem gogle i youtube.Znalazlem program workstation.Zainstalowalem go podpialem i Backtrack odpalil.Wszystko fajnie tylko nie mialem na niej neta WIFI a to podstawa.Szkoda bo opcja odpalania Backtracka bez jego instalacji na dysku przypadla mi do gustu wiec zaczalem szperac dalej.Wyczytalem ze nie bede mial wifi na BackTracku jesli uruchamiam go z workstation.Pomyslalem ze pewnie gdybym zainstalowal go na usb to bylo by to samo wiec pogodzilem sie z instalacja na dysku twardym.No i kolejne schody.Czytalem ze ten obrazz co mam nagrac na plyte i chyba odpalic bota jak przy windows ale to tak 5 przez 10.Slyszalem tez o problemach z bottowaniem systemu windows xp i Backtrack oraz otym ze niema sterownikow pod linuxa do mojej karty siecowej.Nigdy nie mialem stycznosci z linuxem a nie ukrywam ze chetnie bym go zainstalowal na jednej partycji a na drugiej pozostawil xp.Czy to gra warta swieczki ??Jak to zrobic??

Moj sprzet to

Dell D600
Intel Centrino 1.6 GHZ
512mb ram(niedlugo 1024)
HDD 40GB
Karta WIFI : Mini PCI Dell Wireless 1450 Dual Band WLAN

skazi

  • Gość
BackTrack 3 i juz nic niewiem..
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-10-19, 19:23:04 »
Backtrack to "specjalistyczna" dystrybucja live służąca do testowania zabezpieczeń sieci wifi lub jak kto woli do "hackowania";) Lepiej zainstaluj sobie jakąś "normalną" dystrybucje Ubuntu, Suse, Fedora lub coś w tym stylu.

Sonic

  • Gość
BackTrack 3 i juz nic niewiem..
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-10-19, 21:57:02 »
Dobra z tamtym wmiare ogranałem ale pojawil sie nastepny problem

BackTrack 3 nagralem na cd i odpalilem z bota przy starcie systemu.Wszystko ladnie sie zaladowało i chcialem wytestowac moje zabezpieczenie wifi.Znalazlem instruktaz na youtube i przystapilem do dziela.Wszystko szlo jak po masle.Karta wifi wykryta internet dzialal sieci wykrywane.Zaczalem postepowac zgodnie z filmikiem.Słuchalem komentarzy kolesia w filmie na pewnym etapie powiedzial ze PWR musi byc wieksze niz 10 bo inaczej z dalszego procesu nici.On mial kolo 48 i testowal swoja siec.Ja mialem 0 :/ Dane pakietowe szly mu dosyc szybko i w ciagu minuty mial ich kolo 100 a ja 14 :/ Potem wlaczyl jeszcze jakis progz i pakiety ostro przyspieszyly po chwili bylo ich ponad 1000 ja ten progam tez odpalilem przyspieszylo mi ale nadal bylo super wolno.W ciagu 2 min sciagnal 17 pakietów i koniec. Na dodatek nie wstrzyknal zadnego.Wszystko poza tym smiga ladnie.Czytalem ze trzeba sciagnac jakies specjalne sterowniki dzieki ktorym karta bedzie mogla wstrzykiwac pakiety i przezto bedzie szybciej.Slyszalem cos o sterownikach madwifi ale niewiem jak to sie je.Moze mi ktos powiedziec jakie sterwniki powiny byc jak je zamontowac i czy to pomoze??Pozatym za kazdym razem gdy odpalam backtrack z bota to ustawienia sa standardowe i nie zapisuje ich czyli pewnie sterowniki tez za kazdym razem trzeba by bylo instalowac.Czy konieczna jest instalacja na HDD??