Nowe posty

Autor Wątek: Asus AH3450 (Radeon HD) - sterownik nie działa  (Przeczytany 4428 razy)

Małolat

  • Gość
Asus AH3450 (Radeon HD) - sterownik nie działa
« dnia: 2008-10-21, 22:03:43 »
Witam, muszę pochwalić się nowym zakupem. Mianowicie Asusem AH3450 na chipie Radeon HD3450 (agp). No, ale mam problem..

Jako że jestem w miarę zaznajomiony z Linuksem to nie wyczuwałem żadnych problemów z grafiką (zwłaszcza, że ATI ostatnio stara się o jakość sterowników). Gdy odpaliłem Ubuntu 8.04.1 (livecd) X'y włączyły sterownik vesy (poznałem po niemożności zwiększenia rozdzielczości).
Po zainstalowaniu systemu, menadżer zamkniętych sterowników w Ubuntu nie znalazł mi owych do tej karty, więc ściągnąłem najnowsze ze strony ATI. Po zainstalowaniu sterownika x'y nie działały. System zachowywał się tak jakbym włączył nieprawidłowe sterowniki. Nie pomogły żadne komendy zalecane przez instalator ATI.
Zwykły sterownik "ati", który siedzi w xorg też nie działa.

Teraz siedzę na windowsie i zauważyłem że staerowniki ze strony ATI nie działają z tą kartą. Wyskakuje komunikat o nieprawidłowym sprzęcie (czyli sterownik nie wykrywa ospowiedniego modelu karty). Dopiero po ściągnieciu sterowników ze strony ASUSa dało pozytywny rezultat, jednak nie ma tam driverów na linuksa.

Moje pytanie brzmi: "Czy da się coś z tym zrobić?" i "Czy możliwe jest, że ASUS dorzucił do karty kilka swoich patentów nie pozwalających na instalacje zwykłych sterowników?"

Pozdrawiam!

ps. Zobiłem tylko jedną próbę z Ubuntu Hardy Heron ale tam X'y w ogóle nie wstały.