Nowe posty

Autor Wątek: pytania  (Przeczytany 3197 razy)

kdkade

  • Gość
pytania
« dnia: 2008-10-12, 19:50:22 »
Witam, jestem użytkownikiem linuxa od niedawna, a dokładniej użytkownikiem openSUSE.

Całe życie pracowałem na windowsach, wiec mam pare pytan - tutaj zadam to jedno, ktore najbardziej mnie dreczy, i z góry przepraszam jesli ktos juz o to pytal, ale nie mialem pojecia jak to wpisac w wyszukiwarce postów...

a wiec, system samoczynnie wychodzi mi do ekranu logowania, nawet jesli nad czyms pracuje, zablokuje ekran, jest aktualnie wykonywana jakaś czynność itd. Jest to dla mnie cholernie uciążliwe, ponieważ chciałbym zostawiać komputer na noc, aby torrent mógł pracować.. a gdy system wychodzi do ekranu logowania, wylaczaja sie wszystkie programy. Szukałem możliwości wyłączenia tego, jednak nie potrafiłem tego znaleźć. Czy ktoś mógłby napisać, w jaki sposób mógłbym to wylączyć?

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-10-12, 20:13:27 »
Nie ma żadnego powodu, aby system sam wychodził do ekranu logowania. To musi być jakiś błąd w openSuse.

Czy używasz środowiska graficznego KDE4? Ono nie jest jeszcze do końca stabilne, więc może padać, co powodowałoby właśnie powrót do ekranu logowania.

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-10-12, 20:19:08 »
Może wygaszacz ekranu?

kdkade

  • Gość
pytania
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-10-12, 21:00:45 »
"KDE:  3.5.9 "release 49.1""

ultr > najwidoczniej nie. moze wini moja karta graficzna, bo pracuje wciaz na geforce 2 ...

mateo > no chyba nie

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
pytania
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-10-12, 22:27:16 »
Kiedyś miałem geForce 2 Ti i wszystko śmigało. Nadal używam jej na starym PC.
Chyba że sterowniki, instalowałeś ze strony nVidii (Legacy? inne?), czy z suse?

Takie "wylogowanie" wygląda na awarię X servera. Wklej może /var/log/Xorg.0.log - tylko w tagu [ code ]

Co do sterowników, to możesz wkleić też /var/log/nvidia-installer.log (jeśli istnieje) i /etc/X11/xorg.conf

kdkade

  • Gość
pytania
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-10-14, 10:06:53 »
Nie mam ogólnego pojęcia, jak na linuxie cokolwiek zainstalować ;) sterowniki , oprogramownie i wogóle całego linuxa zainstalował mi razem z win xp koleś który wymieniał mi dysk.

Dziękuję za rady na pewno skorzystam