Nowe posty

Autor Wątek: problem z napędem cd/dvd  (Przeczytany 7337 razy)

mgmkom

  • Gość
problem z napędem cd/dvd
« dnia: 2008-10-08, 13:46:35 »
Witam.
Szukałem rozwiązania przez google, ale nigdzie nie trafiłem na nic sensownego.
Mam Mandrivę 2008.0 (Official)
W trakcie pracy, bez żadnego powodu wyskakuje okienko z komunikatem "wykryto nowy nośnik: płyta audio, itd.", a ja wcale niczego nie wkładałem do napędu. W tym momencie następuje zablokowanie napędu i nic z tym nie można zrobić. Pomaga dopiero restart systemu. W konquerorze oczywiście płyta figuruje, ale nie można jej przeglądać bo nie ma plików i zgłasza błąd. Doszło do dego, że k3b zaczął mi głupieć i meldować nagranie płyty przed zakończeniem procesu nagrywania. Obstawiałem uszkodzoną nagrywarkę DVD (LG GSA-H10N). Wymieniłem tymczasowo na jakąś starą nagrywarkę CD-RW i bez zmian. Komunikat wyskakuje od czasu do czasu, tyle że nie blokuje mi napędu.
Nie bardzo wiem gdzie leży problem, czy w aplecie KDE obsługującym automatyczne montowanie, w hal(?), czy gdzie indziej. Nie bardzo nawet wiem jak tego szukać w google.
Wdzięczny będę za pomoc.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3056
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
problem z napędem cd/dvd
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-10-08, 15:52:17 »
Napisz, czy jest coś ciekawego w logu systemowym.

Swojego czasu były problemy z dyskusją drivera CD z napędem w *ubuntu 7.10 - odpytywanie o obecność płyty losowo resetowała interfejs IDE/SATA. Pomagało wyłączenie autowykrywania płyt w HAL-u (a później aktualizacja do nowszego Kubuntu).

W Ubu wyłączało się to przez
hal-disable-polling /dev/cdrom
.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

WizardNumberNext

  • Gość
problem z napędem cd/dvd
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-10-09, 19:49:54 »
Jak na mój gust to masz coś nie halo z ide-cd