Nowe posty

Autor Wątek: PenDrive, NAND, MTD, JFFS2 - jak?  (Przeczytany 3915 razy)

WizardNumberNext

  • Gość
PenDrive, NAND, MTD, JFFS2 - jak?
« dnia: 2008-09-25, 20:01:12 »
Czy ktoś wie:
1. Jak 'zobaczyć' pendrive (nand) pod Linux poprzez MTD zamiast emulacji 'dysku SCSI'?
2. Jak założyć na tak widzianym pendrive JFFS2 (reiserfs jakoś mi nie bardzo pasuje na pendrive, a fat to jest śmiech na sali, zresztą tysiące 'zielonych' (wykonywalnych) plików w mc nie bardzo mnie cieszą)?
3. Jak zamontować JFFS2 - niby wszystko mam i moduły jądra i inne takie, ale zamontować pendrive z emulacji dysku SCSI się nie da (i tak mnie cieszy rozwiązanie tego typu, wolałbym mtd).

Wykorzystywanie urządzeń tak jak należy przedłuża im życie, ale nie tylko dlatego chce mieć jffs2 na pendrive, lecz nikt nigdzie nie powiedział jak to zrobić.

arctgx

  • Gość
PenDrive, NAND, MTD, JFFS2 - jak?
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-09-25, 20:19:52 »
Na stronie http://www.linux-mtd.infradead.org/ w dokumentacji jest podana lista mailowa, na której odpowiedzi lub pomocy mógłbyś spodziewać się chyba wcześniej niż stąd.

WizardNumberNext

  • Gość
PenDrive, NAND, MTD, JFFS2 - jak?
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-09-25, 20:47:57 »
Moja pomyłka - okazuje się, że pendrive i JFFS2 to kompletna pomyłka.
Pendrive to jest flash, ale jest już wyposarzony w tłumacza, więc każdy system go widzi jako urządzenie blokowe, a więc użycie JFFS2 jest bezsensowne.
A szkoda bo chciałem potestować, ale jak nie ma sensu to nie będę tego robił na siłę (tym bardziej, że nie da się zamontować JFFS2 z urządzenia blokowego).