Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Compiz fusion - problem z konsolą  (Przeczytany 5194 razy)

bleak

  • Gość
Compiz fusion - problem z konsolą
« dnia: 2008-10-02, 18:26:14 »
cześć

Jak mam odpalonego Compiza czcionki w konsoli mi się "kaszanią" po zmianie pulpitu i ponownym powrocie na pulpit, na którym jest konsola. Wygląda to tak:



Dodam, że dzieje się to tylko w czasie, kiedy zawartość konsoli się zmienia, np. przy odświeżaniu listy pakietów z repozytoriów.
Podobny problem dotyczy innych programów, np. k3b, kiedy zmieniam pulpit na inny, ale najbardziej uciążliwe jest to właśnie w przypadku konsoli. Lubię korzystać z konsolowych programów do ircowania, gadania przez gg i tym podobnych.

arctgx

  • Gość
Compiz fusion - problem z konsolą
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-10-02, 19:43:12 »
To wygląda jak zwykły bug, który może warto zgłosić (debianowe narzędzie reportbug), próbując wcześniej ustalić, jakiej paczki on dotyczy i czy nie zgłoszono już tego (reportbug daje podgląd przed zachętą do opisu).

Proponowałbym do sources.list dodać inną gałąź (np. stabilną lub niestabilną) i próbować na podmienionej wersji compiza, zobaczyć czy programy spoza KDE (np. xterm) też na to chorują.

http://www.debian.org/Bugs/Reporting

bleak

  • Gość
Compiz fusion - problem z konsolą
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-10-02, 20:12:06 »
Raczej nie będę zgłaszał błędu, bo nie jestem za dobry w angielskim, pewnie nic by z tego nie zrozumieli.
Problem występuje od jakiegoś czasu. W międzyczasie kilkakrotnie aktualizowały mi się pakiety z Compizem. W przypadku xterma jest wszystko ok, więc to boli tylko programy z KDE.

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Compiz fusion - problem z konsolą
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-10-02, 21:34:18 »
Co prawda inna dystrybucja, bo Gentoo, ale u mnie jest podobnie, z tą drobną różnicą, że kiedy przestane "bawić się" bajerami, wszystko wraca do normy.
np. Kiedy właśnie zmienia się w konsoli tekst, a ja w tym czasie obracam kostką, albo w jakiś inny sposób zmieniam pulpit wtedy się krzaczki pojawiają. Wygląda to tak jakby w tym momencie nie było odświeżania w konsoli. Kiedy już animację się zatrzymają konsola wraca do normy.
Nie ma to natomiast miejsca kiedy przenoszę okna (efekt trzęsących się okien) czy korzystam z Super+Tab.

Myślę że to nie problem w samym compizie a w emulatorach terminala ew. konfiguracji tych terminali.

bleak

  • Gość
Compiz fusion - problem z konsolą
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-10-02, 21:42:12 »
Cytat: mateo86
Myślę że to nie problem w samym compizie a w emulatorach terminala ew. konfiguracji tych terminali.
Ale, jak już wspomniałem wcześniej, problem dotyczy nie tylko konsoli (programu konsole). W konsoli to jest najbardziej widoczne. Być może dlatego, że jest tam najwięcej zmian.. W k3b tylko w kilku miejscach krzaczy, m.in. w miejscu, gdzie wyświetla się informacja o tym, ile procent procesu nagrywania już się zakończyło oraz innych miejscach, w których dane się zmieniają.
No trudno - na razie muszę z tym żyć.

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Compiz fusion - problem z konsolą
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-10-02, 22:54:35 »
Fakt, nie doczytałem...

Porozmawiałem z wujkiem google na ten temat i okazuje się że przyczyną mogą być też i sterowniki od karty graficznej, ale niekoniecznie. Powodów było wiele, m.in. też i konfiguracja samego compiza...

bleak

  • Gość
Compiz fusion - problem z konsolą
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-10-03, 00:08:01 »
Cytat: mateo86
Fakt, nie doczytałem...

Porozmawiałem z wujkiem google na ten temat i okazuje się że przyczyną mogą być też i sterowniki od karty graficznej, ale niekoniecznie. Powodów było wiele, m.in. też i konfiguracja samego compiza...
Hmm... Sterowniki do karty instalowałem z nvidia.com. Co do konfiguracji Compiza, to przy "zerowej" (domyślnej) jest tak samo. Chyba, że dopiero zmiana jakiegoś domyślnie ustawionego parametru jakoś pomoże... ale ja jestem zielony...

P.S. Dzięki, że specjalnie dla mnie porozmawiałeś z tym wujkiem. Ze mną jakoś nie chciał rozmawiać za bardzo. Był bardzo lakoniczny...