Nowe posty

Autor Wątek: Blueconnect, iplus, Playmobile czy Orange? + Linux  (Przeczytany 3863 razy)

mkorek

  • Gość
Blueconnect, iplus, Playmobile czy Orange? + Linux
« dnia: 2008-09-23, 23:49:34 »
Miałem okazję używać  przez chwilę dwa pożyczone modemy gprs. Korzystałem z pakietu 60 MB w simdacie, ale teraz  zamierzam sobie  kupić 2 letni abonament. Dwa pożyczone modemy łatwo uruchomiłem w  programie Global 3G  który ma osobne konfiguracje dla setki modemów gprs i telefonów więc widzę, że Linux z obsługą takiego sprzętu nie będzie miał problemu tylko nie wiem którego operatora  wybrać  Blueconnect, iplus, Playmobile czy Orange?  Proszę o rady który z nich jest najlepszy - czy zauważyliśce aby jeden z tych operatorów miał długie kilkugodzinne  problemy z zapewnieniem dostępu do internetu?? Niepokoję się o to bo gram na giełdzie i mogę stracić pieniądze jak nie będę mógł przez   kilka godzin połączyć się z internetem :)
Testowałem to tylko na simdacie więc szybko wyczerpałem wykupione 60 MB

klm

  • Gość
Blueconnect, iplus, Playmobile czy Orange? + Linux
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-09-24, 20:22:39 »
Cześć,

Powiem Ci tak: Wybierz tego operatora, który ma najlepszy zasięg w twoim miejscu zamieszkania, bo pewnie najczęsciej będziesz korzystał z internetu w domu.  Jeśli chodzi o problemy  z dostępem do internetu to one nie występują. Nie ma czegoś takiego, czy w twojej komórce zaobserwowałeś kilkugodzinne przerwy w działaniu sieci. Jeśli tak, to zmień koniecznie operatora.

Ja mam od 2,5 roku iPlusa i sobie chwalę, nie mam żadnych kłopotów, dziala bez zarzutu.  Podejrzewam , a nawet jestem pewien, że u pozostałych operatorów jest tak samo.

Piszesz, że inwestujesz na giełdzie, w takim razie mam pytanie czy używasz pod Linuksem jakiegoś programu do analizy technicznej?

klm

  • Gość
Blueconnect, iplus, Playmobile czy Orange? + Linux
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-09-25, 11:01:20 »
Chciałem tylko dodać, że operatorzy dają możliwość wypróbowania swojej oferty i zrezygnowania z niej w ciągu 7 dni bez żadnych kosztów. Wiem, że iPlus i  Orange oferują taką możliwość, więc można sprawdzić co u Ciebie będzie najlepiej działać. Najważniejsze jest to, żeby był pełen zasięg sieci, a to daje jak najbliżej zlokalizowany nadajnik. Sprawdź czy któryś z operatorów  w twojej miejscowości ma zasięg HSDPA z prędkością do 7,2 Mbit/s, ale to dotyczy tylko dużych miast. Sprawdż mapy zasięgu HSDPA, a szczególnie EDGE.

Dzisiaj rano przypadkiem natrafiłem na artykuł porównywający internet mobilny. Możesz go przeczytać pod adresem:

http://www.telix.pl/artykul/artykul/z-komorkowym-modemem-w-polske-test-uslugi-iplus--orange-everywhere--blueconnect-oraz-playonline-0,24254.html

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Blueconnect, iplus, Playmobile czy Orange? + Linux
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-09-25, 11:14:01 »
Z tego co wiem to żadnym operatorem nie ma problemu co do dostępu do sieci, problem jest tylko taki że, jak nie znajdujesz się w zasięgu HSCSD/HSDPA/EDGE to transfer jest tragiczny (nawet i 54 kb, tak pięćdziesiąt cztery kilobity), a poza tym te limity transferu...

Jakby nie patrzeć dosyć drogi jest to internet...