Sprzęt > Napędy CD/DVD

nieodmontowujący się CD

(1/2) > >>

[pl]ice:
hejka, mam problem z wlaczeniem programow! nie ida pod X, tylko moge je wywolac spod konsoli, programy sa GUI, np. matlab. Doszedlem ze mi nie wlacza libc6, to zmienilem prawa, i teraz jak sie program wlacza to mam:

Inconsistency detected by ld.so: rtld.c: 1259: dl_main: Assertion `_rtld_local._dl_rtld_map.l_prev->l_next == _rtld_local._dl_rtld_map.l_next\\' failed

szukalem na sieci, i to jest jakis buq, ale nie wiem jak sobie poradzic!!

pod ubuntu.

dzieki.

blazej:
Zamontowałem CDROMa pod KDE 3.3 (w Debianie),  przeglądałem go w Koquerorze, następnie zamknąłem
wszelkie programy (w tym tego Konquerora), a CD nie da sie odmontować i już!
Jedynym sposobem jest przejście do konsoli tekstowej,
wydanie z poziomu root'a polecenia (bo pod /dev/hdc mam podpiętego cdroma). Ta komenda wyświetli pewne procesy, które trzeba zabić (poleceniem ). Dopiero wtedy odmontowanie jest możliwe.
To jest pewien sposób, ale SKOMPLIKOWANY nie do przyjęcia...

Czy ktoś zna coś lepszego??

de_laurent:
Co to za procesy, ktore go uzywaja?

blazej:
2005-05-26 10:41:04 de_laurent napisał:

> Co to za procesy, ktore go uzywaja?
----------------------------------------
mianowicie "kdeinit"

kazikcz:
Hmm myśle że to jakis KDE related bug, w jaki sposób odmontowujesz ? Przez menu w KDE, czy ręcznie komendą ?

Możesz spróbować odmontowywać:
umount -s /mnt/cdrom

Jeżeli to nie pomoże, to możesz zawsze zmusić jądro do tego, aby nie blokowało CD-ROMu przy montowaniu, ale! ostrzegam, może to czasem namieszać w systemie więc uważaj:
cat 0 > /proc/sys/dev/cdrom/lock

Zawsze jest jeszcze 3-ci sposób. Możesz podpiąc w systemie pod jakiś skrót klawiszowy ubijanie procesów uzywających CD-ROMu komendą:
for i in `lsof /mnt/cdrom | awk '{print $2}'`; do kill -9 $i; done

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej