Nowe posty

Autor Wątek: Kompatybilny LiveCD  (Przeczytany 3595 razy)

Juzbrig

  • Gość
Kompatybilny LiveCD
« dnia: 2008-09-27, 18:59:47 »
Byłbym wdzięczy gdyby ktoś polecił jakąś dystrybucję LiveCd, moje wymagania: duża kompatybilność, wykrywalnosć urządzeń bez potrzeby ich każdorazowego instalowania (dźwięk, dyski), kilka przydatnych aplikacji, kodeki,  w miarę szybki, z fajnym ale nie przebajerzonym interfacem. Będzie uruchamiany na kompach z 256 MB ramu, czasami na moim 1GB.
Z góry dziękuję za niedawanie linków do spisu dystrybucji :)

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Kompatybilny LiveCD
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-09-27, 20:20:39 »
Ja polecam Knoppix-a 5.1.1 na jednym CD. Nowsze wersje są już chyba tylko na DVD. Ale ten powinien się sprawdzić.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Kompatybilny LiveCD
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-09-27, 20:22:15 »
Cytat: Juzbrig
moje wymagania: duża kompatybilność
Kompatybilnosc z czym? Ze sprzetem czy moze z programami pod widnowsa. Jesli ze sprzetem to opisz go dokladniej niz tylko ilosc RAM.

Cytat: Juzbrig
wykrywalnosć urządzeń bez potrzeby ich każdorazowego instalowania (dźwięk, dyski), kilka przydatnych aplikacji, kodeki,  w miarę szybki, z fajnym ale nie przebajerzonym interfacem. Będzie uruchamiany na kompach z 256 MB ramu, czasami na moim 1GB.
Jedyne co mi w tej chwili przychodzi na mysl to chyba jednynie Mint powinien spelnic twoje oczekiwania.

Pozdrawiam!

Juzbrig

  • Gość
Kompatybilny LiveCD
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-09-27, 22:12:16 »
Cytat: roobal
Cytat: Juzbrig
moje wymagania: duża kompatybilność
Kompatybilnosc z czym? Ze sprzetem czy moze z programami pod widnowsa. Jesli ze sprzetem to opisz go dokladniej niz tylko ilosc RAM.
Ze sprzętem a konkretniej komputerami różnego typu np w pracowni na uczelni, w kafejce u mnie w domu.

Ok sprawdze tego Minta. Knopixa miałem ale jakokość nie czytal mi FATA32, ale może starą wersję miałem.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Kompatybilny LiveCD
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-09-28, 01:26:02 »
To musiałeś mieć bardzo (prawie muzealną :-) starą wersję, Mój knopp. z 2004 r. czytał fata bez problemu.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji