Nowe posty

Autor Wątek: puppy linux live cd -utrata danych z backup  (Przeczytany 2934 razy)

ftalo

  • Gość
puppy linux live cd -utrata danych z backup
« dnia: 2008-09-25, 21:01:04 »
Mimo ze istanieja az 4 programy do robienia backup
Bootmanager-configure backup
Gadmin rsync
Pbackup
Pmirror

po prawidlowym zapisaniu pelnej kopii danych za pomoca pbackup i ponownym uruchomienia live cd ,nie mialem mozliwosci zaladowania tych danych.Nie widze w menu zadnego programu do tego.Wszystkie ustawienia i sciagniete programy w ciagu 2 godzin pracy ulegly skasowaniu.
Jedyna opcja sensowna to zainstalowac na dysk ,ale boje sie ze popsuje mi grub z MBR ,bo na innej partycji mam ubuntu i znowu nikt nie pomoze na forum ,jak to zwykle bywa z prostymi problemami.
Czy ktos wie jak wykonac backup dancyh i ustawien w tej minidystrybucji,przepraszam za brak polskich znakow ale mimo ustawienia wszystkiego jak trzeba(zgodnie z intrukcja) i przeszukaniu google,dalej nie da sie ustawic

arctgx

  • Gość
puppy linux live cd -utrata danych z backup
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-09-26, 00:30:58 »
Może wystarczy polecenie setxkbmap pl dla chwilowego włączenia mapowania polskich znaków na klawiaturze (czcionki to inna sprawa).

Nie chce mi się wnikać w działanie tych programów, ale czy nie pozwalają one również na odtworzenie danych z utworzonego wcześniej archiwum? Nie wiem też co one zapisują i na jakim etapie potrzebne jest wypakowanie tych archiwów. W używanym kiedyś przeze mnie Knoppiksie można było sobie wybrać takie odtworzenie na starcie w linii poleceń jądra i odtwarzanie następowało na chwilę przed uruchomieniem serwera X.

Nie potrafię jednej rzeczy zrozumieć. Z jednej strony piszesz że dane zostały zapisane prawidłowo, a z drugiej że uległy skasowaniu. Skoro wiesz, że skasowane, rozumiem że sprawdzałeś, do jakiego archiwum zostały zapisane.

ftalo

  • Gość
puppy linux live cd -utrata danych z backup
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-09-26, 01:33:05 »
niestety sysytem ten jest niestabilny.
pisalem przed chwila posta ktory sie po porstu skasowal razem z przegladark wskutek nacisniecia czegos na klawiaturze,to znaczy przegldarka seamonkey.
kolejny raz trace czas,teraz pozostaje pisanie tylko w notatniku.
Wracajac do tematu.

Program pbackup po tym jak wskazalem miejsce pliku do utworzenia kopii poinformowal ze sie powiodlo.
Sprawa sie wyjasnila,programy ktore w systemie ,ktore maja interface graficzy sa mi do nieczego nie potrzebne.Podczas zamykania systemu pojawia sie szczegolowy kreator w trybie tekstowym z informacja i pytaniami gdzie,co i dlaczego mam skopiowac.Wtedy jednak swiadomie i zarazem nieswiadomie z niego zrezygnowalem,myslac ze skoro wczesniej utworzylem kopie w pbackup to ten moglby ja skasowac.
Co ciekawe ten sam prgram uruchamia sie przy starcie livecd i wykrywa to co zapisalem,wiec musi miec jakies zapisy w bootsektorze.

Kolejny problem i jest to zapewne niedopatrzenie tworcow.Niektore pogramy maja zablokowany rozmiar okien ktory jest wiekszy niz rozmiar ekranu danej rozdzielczosci.To sprawia ze w zaden sposob nie mozna przesunac a wiec nie mozna przeczytac i co najgorsze kliknac potrzebny przycisk w niewidocznej czesci.
Poniewaz jedyny dzialajacy serwer xvesa nie obsluguje wiecej niz 800x600 wiec nic nie moge zrobic.
I tak nie moge ukonczyc instalacji dla obslugi pakietow debiana.

arctgx

  • Gość
puppy linux live cd -utrata danych z backup
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-09-26, 13:51:33 »
Z przesuwaniem okien możesz chwilowo poradzić sobie trzymając lewy Alt i przeciągając po chwyceniu lewym klawiszem dowolnego kawałka okna. To może nie działać dla okien zmaksymalizowanych w danym menedżerze okien.

To, że system próbuje sam odczytywać stworzone przez Ciebie archiwa, może wynikać nie tyle z linii komend jądra, co ze zbioru domyślnych położeń zapisanych gdzieś w skrypcie pbackupa lub czegokolwiek. Nieważne to w tej chwili, chciałbym tylko zwrócić uwagę, że nawet linia komend jądra nie jest zapisana w sektorze rozruchowym, tylko w pliku konfiguracyjnym programu rozruchowego czytanego na starcie przez program rozruchowy. Możesz ją zazwyczaj zatwierdzić (lub wybrać z wielu) lub zmienić, dopisując swój parametr.

W sektorze rozruchowym dysku twardego (512 B) jest tylko 446 B miejsca na kawałek kodu programu rozruchowego (reszta to tablica partycji i dwa tajemnicze znaki). W GRUBie pobierany jest on z pliku stage1. Kod ten, jeśli BIOS go uruchomi, pobiera pozostałą część programu z innego miejsca. Najprawdopodobniej na płytkach CD (o nich w końcu mowa) też tak jest, bo stary grub ma plik stage2-eltorito. Dopiero po załadowaniu całości program jest gotów do działania, pobiera plik konfiguracyjny i wyświetla dostępne pozycje lub znak zachęty.