Nowe posty

Autor Wątek: Wysoki priorytet przez ssh.  (Przeczytany 7719 razy)

oGryZ

  • Gość
Wysoki priorytet przez ssh.
« dnia: 2008-09-19, 21:16:09 »
Witam mam taki problem. Mam postawiony server gry przez ssh. Można jakoś zmienić priorytet na wysoki dla danej aplikacji? Jest taka możliwośc jeśli tak to jak?

arctgx

  • Gość
Wysoki priorytet przez ssh.
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-09-19, 21:19:15 »
Być może czegoś o nice i renice dla danego procesu przyda Ci się poszukać. Nie wiem jednak czy większy sens będzie zwiększanie priorytetu pracy aplikacji serwerowej, czy klientowi i co spowalnia działanie gry.

oGryZ

  • Gość
Wysoki priorytet przez ssh.
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-09-19, 21:46:38 »
Na windowsie i stawianym serverze podniesieniem priorytetu zmniejsza się lagi przy słabym łaczu. Na linuxie też to działa tylko niestety nie znam komendy do ssh jak zwiększyć:) Mogłbys mi pomoc w szukaniu bylbym wdzieczny!

arctgx

  • Gość
Wysoki priorytet przez ssh.
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-09-19, 22:13:12 »
Nie mam pojęcia w nadawaniu priorytetów przesyłania danych przez sieć i czy wyższy priorytet nice procesu daje również pierwszeństwo przesyłania przez sieć. Moja wiedza sieciowa jest wciąż znikoma, więc może ktoś inny się odezwie.

oGryZ

  • Gość
Wysoki priorytet przez ssh.
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-09-19, 23:01:49 »
No ok rozumiem. Jest ktoś taki na forum który mógłby mi to wytłumaczyć ?

micu

  • Gość
Wysoki priorytet przez ssh.
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-09-19, 23:59:51 »
Do zmiany priorytetów wystarczą Ci polecenia które napisał arctgx  - nice i renice.

Wyższy priorytet procesu oznacza tyle, że wzrasta szybkość przetwarzania danych przez proces (jego kod jest częściej "na procesorze"). W związku z tym wszystkie funkcje, także te typu 'read' czy 'write' są wykonywane częściej.
Stąd jak najbardziej słuszne wrażenie, że zmniejszają się "lagi" - proces jest w stanie częściej odbierać dane, szybciej przetworzyć je i wysłać z powrotem.
Priorytyzację pakietów sieciowych załatwia się w Linuksie narzędziami do "traffic control" (robi się specjalne kolejki poleceniem "tc") i jest to rzecz niezależna od priorytetu procesu.

Pozdrawiam
Micu

oGryZ

  • Gość
Wysoki priorytet przez ssh.
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-09-20, 01:28:46 »
Ok to jak do tej komendy startującej server dopisać najwyższy priorytet "screen ./hlds_run -autoupdate -master -game cstrike -pingboost 2 +port 27030 +maxplayers 20 +map de_dust2 +rcon_password "7697503" +servercfgfile server.cfg"

WizardNumberNext

  • Gość
Wysoki priorytet przez ssh.
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-09-20, 12:13:50 »
Cytat: "oGryZ"
najwyższy priorytet
Widzę, że twoje pojęcie na temat systemu (jakiegokolwiek) jest znikome - najwyższy priorytet nie przyśpieszy absolutnie niczego! Efekt będzie bardzo daleki od oczekiwanego! Najwyższy priorytet nie pozwoli na wykonywanie nawet jądra, a co dopiero operacji sieciowych! Nie igraj z priorytetem - to jest bardzo potężny miecz - ten miecz jest obusieczny.
Jeżeli chodzi o priorytet to proces z priorytetem -10 ma większy priorytet niż ten z -5.
Im mniejsza liczba tym większy priorytet.
Ale nie należy przesadzać -7/-8 jest priorytetem, który daje największy wzrost prędkości - już -9 ma ujemny wskaźnik w stosunku do -8 (inne procesy są rzadko wykonywane, w tym kod jądra).
Bezpieczną wartością jest jeszcze -15.
Przy -20 możesz zawiesić komputer.
Jeżeli nie masz ogromnej wiedzy o sprzęcie jaki systemie (jak to działa od środka) to nigdy pod żadnym pozorem nie przekraczaj granicy -5 (niektóre fragmenty kodu jądra mają taki priorytet) - jest to najwyższy priorytet w świeżo uruchomionym systemie, o ile nikt nic nie kombinował.
Ogólnie odradzam zabawę z priorytetem powyżej -5 (tzn -6, -7 itd).

Co do ustawiania priorytetu to polecam lekturę:
man renice
P.S. Jeżeli się nie zastosujesz do moich rad (szczególnie do -5) to nie win mnie - to twój wybór.