Nowe posty

Autor Wątek: Konwerter video do otwartych formatów.  (Przeczytany 12792 razy)

energizer

  • Gość
Konwerter video do otwartych formatów.
« dnia: 2008-09-14, 21:32:46 »
Witam!
Szukam prostego w obsłudze, graficznego konwertera filmów z różnych formatów (np. avi) do otwartych formatów (Ogg Vorbis + Theora). Miło by było gdyby był w GTK+2 ale to już nie jest konieczne.
Pozdrawiam! :-)

arctgx

  • Gość
Konwerter video do otwartych formatów.
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-09-15, 02:19:47 »

HelDoRe

  • Gość
Konwerter video do otwartych formatów.
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-09-15, 08:24:27 »

energizer

  • Gość
Konwerter video do otwartych formatów.
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-09-15, 17:06:49 »
Avidemuxa mam w opcji Format powinienem wybrać OGM, Audio - Vorbis, a co w opcji Video? Mam tylko:
MPEG-4 ASP (Xvid4), MPEG-4 AVC (x264), MPEG-4 ASP (lavc), VCD (lavc), DVD (lavc), SVCD (lavc), VCD (mpeg2enc), SVCD (mpeg2enc), DVD (mpeg2enc), MPEG-2 requant, DV (lavc), Huffyuv (lavc), FF Huffyuv (lavc), FFV1 (lavc), YV12 (raw), H.263 (lavc), MJPEG (lavc), FLV1 (lavc)

WizardNumberNext

  • Gość
Konwerter video do otwartych formatów.
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-09-15, 17:54:07 »
ffmpeg - bardzo dobry konwerter - tylko nie interfejsu graficznego.
Zresztą uważam, że interfejs graficzny tylko upośledza możliwości kowertera (samego użytkownika także).
FFMPEG obsługuje praktycznie (prawie) wszystko - po co szukać jak już jest.

energizer

  • Gość
Konwerter video do otwartych formatów.
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-09-22, 18:01:40 »
Widziałem że są projekty, które mają na celu stworzenie gui dla ffmpeg. Wg mnie interfejs (w szczególności prosty, ale dobrze przemyślany) ułatwia pracę a nie upośledza, ale to moje zdanie. Gdy dałem w terminalu polecenie ffmpeg to zabrakło mi suwaka żeby wszystkie opcje przeczytać tak więc nawet nie do końca wiedziałem co i jak. Aczkolwiek przypuszczam, że samym ffmpeg nie zrobiłbym tego co chciałem. Znalazłem coś takiego jak ffmpeg2theora - niestety (lub stety, jak kto woli) program konsolowy, ale za to prosty w obsłudze.

arctgx

  • Gość
Konwerter video do otwartych formatów.
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-09-22, 22:05:36 »
Cytat: WizardNumberNext
uważam, że interfejs graficzny tylko upośledza możliwości kowertera (samego użytkownika także).
Moim zdaniem to daleko idące (i krzywdzące) uogólnienie, w dodatku bezsensowne. Można przecież zbudować graficzny interfejs dostarczający tych samych możliwości co tekstowy. Dodatkowo można uporządkować rozkład tych opcji tak, że staną się o wiele bardziej przystępne niż liniowo zbudowany manual. Inna sprawa, taki interfejs można zbudować tak, by pokazywał tekstową wersję polecenia oraz każdą jego pozycję wyposażyć w dymek lub innej postaci podpowiedź zawierający opis wzięty choćby z manuala.

wobli

  • Gość
Konwerter video do otwartych formatów.
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-09-23, 21:06:09 »
Znalazłem tego posta przypadkowo szukając czegoś zupełnie innego. Pozwólcie ze się wtrącę:-) Jest GUI dla ffmpeg, może niezbyt rozbudowane ale jak dla mnie całkiem funkcjonalne. WinFF

energizer

  • Gość
Konwerter video do otwartych formatów.
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-09-24, 19:57:29 »
Są nawet jeszcze inne GUI jak już wcześniej wspomniałem np.
http://www.videohelp.com/tools/ffmpegGUI
http://sourceforge.net/projects/xmffmpeg/
Wypróbowałem to podane przez Ciebie jednak w opcjach nie ma nic o konwertowniu do Ogg Theora/Vorbis.