Nowe posty

Autor Wątek: problem z dekoracja okien.  (Przeczytany 3012 razy)

pancho

  • Gość
problem z dekoracja okien.
« dnia: 2008-07-21, 22:15:18 »
wiem ze temat jest dosc stary,ale po namieszaniu w systemie stracily mi sie "belki" okien.
szukalem na necie i tego typu tematow jest sporo,niestety zadne rozwiazanie mi nie pomoglo.
mam srodowisko KDE,zainstalowany compiz i emerald.
Mandriva 2008 free.
dodam ze wszystko dzialalo na tej samej konfiguracji.
ogolnie wszystkie efekty compiz dzialaja 3D itd.
oczywiscie w compiz mam wlaczona dekoracje okien i polecenie "emerald",mam motywy do emeralda,
probowalem milion kombinacji,restarty,dodawanie do autostartu emeralda ,wylaczanie dekoracji i przechodzenie na dekoracje "systemowa" i nic,belek ani sladu.
zdarzalo mi sie jak zaczynalem zabawe z Linuxem ze znikaly,ale zazwyczaj proste zabiegi pomagaly to naprawic.
dzis mam TROSZKE wieksze doswiadczenie i drugi dzien nie moge dac sobie z tym rady.
moze istotne jest ze mialem dosc duze zamieszanie w moim katalogu domowym i uzytkownika(od tego sie zaczelo) i moze tam dokonaly sie jakies zmiany zwiazane np z emeraldem(prawdopodobnie byl tam katalog
/desktop ,ktory zreszta dodalem recznie i moze tam byly jakies configi dla emeralda.

w Was ostatnia nadzieja.

z gory dzieki

pozdr

pancho

  • Gość
problem z dekoracja okien.
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-07-22, 20:58:17 »
witam

opanowalem:)

jednak blad byl dosc banalny,wystarczylo wybrac w emeraldzie w "Emerald setting"/"Compiz Decoration Blur Type" opcje "only titlebar".
samo sie przelaczylo,bo ja tam nie grzebalem,malo tego jak stracila sie dekoracja to wczesniej nawet nie odpalalem emeralda.

zajelo mi to tyle czasu,poniewaz w compiz jedna opcje zmienilem i bledy sie nakladaly,jak ustawilem domyslnie,to ruszylo.

pisze to bo moze komus sie przyda,w necie nie znalazlem takiego rozwiazania,a blad powstal samoistnie.

pozdr

pancho

  • Gość
problem z dekoracja okien.
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-09-08, 21:54:34 »
problem powrocil po aktualizacji systemu(pisalem w innym watku)i niestety zadne zabiegi nie chca przywrocic dekoracji.
reinstalowalem Compiz-a i Emerald-a,pokasowalem pliki konfiguracyjne i o ile Compiz dziala super o tyle Emerald jakos nie zaskakuje.

w konsoli wywala to:

emerald: Could not acquire decoration manager selection on screen 0 display ":0.0"

robilem juz wszystko,moze ktos z Was mi cos doradzi:)

dzieki.

pozdr