Nowe posty

Autor Wątek: tablet pentagram titan - nie działa  (Przeczytany 14979 razy)

arctgx

  • Gość
tablet pentagram titan - nie działa
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-09-11, 19:05:33 »
Nie potrafisz zrozumieć że z zawartości paczki tar.gz zbudujesz taką samą wtyczkę - sterownik co już zainstalowana i wykryta, choć nie tę samą, bo w końcu zbudowaną u siebie. Nic na razie nie wskazuje, by ta różnica miała jakieś znaczenie. Na tym etapie, kiedy serwer Xorg prawidłowo wykrywa tablet (zobacz czy niżej w logu nie ma błędów o nim jak np. tu), trudno posądzić sterownik że nie działa. Może w tej chwili czas w xorg.conf coś zmieniać, choćby opisaną tam linię w sekcji "ServerLayout".

Przy okazji, ten sterownik który już masz, został (jak z logu wynika) skompilowany dla serwera Xorg w wersji 1.4.0.90, czyli dla tej, którą masz, więc tym mniejszy widzę sens budowania ze źródeł raz jeszcze.

Jeszcze jedna rzecz: na oczy nie widziałem działającego tabletu (w żadnym z systemów). Jeśli jednak potrafi on zastąpić mysz, to podejrzewam, że po uruchomieniu dobrze skonfigurowanego serwera Xorg z działającym sterownikiem powinien być w stanie zmieniać położenie wskaźnika.

arctgx

  • Gość
tablet pentagram titan - nie działa
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-09-12, 15:48:54 »
Tak się złożyło, że znajomy, któremu stawiałem Ubuntu, miał tablet Pentagrama i udało mi się go pożyczyć do eksperymentów. Jest to jednak inny model (USB Tablet Series Version 1.05, niejaki AIPTEK), ale chętnie powalczę sobie z problemami. Na razie jednak mimo pewnych wpisów w xorg.conf i skopiowaniu sterownika wizardpen dziennika serwera Xorg milczy o jego załadowaniu, więc jestem na jeszcze wcześniejszym etapie ;) Tylko jądro radzi sobie z jego wykryciem.