Nowe posty

Autor Wątek: nowa alsa i brak dźwięku w hp pavilion  (Przeczytany 5543 razy)

userr888

  • Gość
nowa alsa i brak dźwięku w hp pavilion
« dnia: 2008-08-28, 16:33:56 »
Witam
Problem wygląda następująco: na laptopie hp pavilion dv9332 mam zainstalowaną dystrybucje ubuntu 8.04, wszystko jest ok oprucz tego że nie mam dźwięku w głośniczkach laptopa.Z  Ubuntu 8.04 instakuje się alsa v1.015, która nie chce działać z lapkiem, natomiast kiedy wkładam do napędu dystrybucję z alsa v1.011 wszystko śmiga aż miło... i tu pojawia się moje pytanie jak zmienić alse na starszą, skąd można ją ściągnąć?
PS. Nie jstem za bardzo zaawansowany w linuxie

Pozdrawiam

arctgx

  • Gość
nowa alsa i brak dźwięku w hp pavilion
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-08-28, 19:19:30 »
Na pytanie, skąd ściągnąć źródła Alsy, odpowie Ci wyszukiwarka...

Podpowiem tylko że będziesz potrzebował do zbudowania po ściągnięciu nagłówków jądra w wersji, której używasz. Chyba że ściągniesz całe starsze jądro, wtedy moduły Alsy są w środku już zbudowane.

Do ściągania paczek w Ubuntu użyj programu Synaptic i poszukaj paczki o nazwie w rodzaju linux-headers (do budowania) lub odpowiednio linux-image (gotowe jąderko).

Nic jednak pewnego że to w wersji siedzi problem.

leblee

  • Gość
nowa alsa i brak dźwięku w hp pavilion
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-08-30, 17:16:00 »
A czy próbowałeś wpisać w konsoli alsamixer i tam pokombinować?

rysban

  • Gość
nowa alsa i brak dźwięku w hp pavilion
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-08-31, 09:09:45 »
Witam .
Wystarczy przeszukać tu forum . Identyczne problemy są tu opisane i pokazują rozwiązanie .
Pozdrawiam Ryszard

WizardNumberNext

  • Gość
nowa alsa i brak dźwięku w hp pavilion
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-09-01, 13:59:17 »
A poświęciłeś chociaż te kilka sekund aby sprawdzić czy moduł do karty dźwiękowej jest ładowany, czy występuje w jądrze itd. Jak używasz ubuntu to zainstaluj discover (nie discover1) i jak to nie pomoże po restarcie to znaczy, że problem leży w modułach.

P.S. Discover zajmuje się automatyzowaniem ładowania wszystkich potrzebnych modułów, a przy okazji nie wrzuca śmieci, które są zbędne do poprawnego oraz pełnego działania karty dźwiękowej czy też innego sprzętu.