Nowe posty

Autor Wątek: KDE 4.1 - foldery i wdgety na pulpicie  (Przeczytany 6693 razy)

kopin

  • Gość
KDE 4.1 - foldery i wdgety na pulpicie
« dnia: 2008-09-04, 11:45:59 »
Witam. Używam openSuse 11 z Gnome a chciałbym się przesiąść na KDE 4.1 (kiedyś używałem KDE 3.xx) lecz denerwuje mnie z kilku powodów:
1) nie mogę utworzyć folderu na pulpicie z menu kontekstowego (prawy klik myszy) - jedynie w menedżerze okien tworzę folder, który pojawia się na pulpicie
2) ramki widgetów (i folderów) na pulpicie pojawiają się po każdorazowy przejechaniu przez nie myszką.
I moje pytanie - jak tworzyć foldery na pulpicie bez uruchamiania menedżera plików oraz jak pozbyć się tych wyskakujących ramek.... a może lepiej wrócić do KDE 3.xx (nie wiem która wersja jest najnowsza)

arctgx

  • Gość
KDE 4.1 - foldery i wdgety na pulpicie
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-09-04, 14:29:58 »
Moim skromnym zdaniem wygląda to jak bug w nowej wersji (bo dlaczego w normalny sposób nie można byłoby korzystać z tej funkcji? konfiguracja miałaby jeszcze w grę wchodzić?) i warto albo poszukać po angielsku sposobów jego obejścia, albo rzeczywiście cofnąć się, chyba że lubisz mierzyć się z błędami, zgłaszać je w dobry sposób i posuwać rozwój programów do przodu. Jeśli więcej osób ma taki problem, ktoś w końcu to zgłosi, nie wiadomo tylko jak prędko.

lukaszn

  • Gość
KDE 4.1 - foldery i wdgety na pulpicie
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-09-04, 15:37:01 »

Małolat

  • Gość
KDE 4.1 - foldery i wdgety na pulpicie
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-09-04, 23:25:46 »
Co do ramek to kliknij PPM bądź na opcje plasmy (takie coś w rogu ekranu) i naciśnij "Zablokuj bla, bla, bla...". Wtedy ramek nie będzie.

Co do ikonek. Może źle słyszałem ale w kde 4 odchodzi się od obsługi ikonek na pulpicie. Trochę to dziwne IMO ale podobno tak jest :/