Nowe posty

Autor Wątek: Problem z WiFi Linux Mandriva 2008PL SPRING  (Przeczytany 8808 razy)

INDIII

  • Gość
Problem z WiFi Linux Mandriva 2008PL SPRING
« dnia: 2008-09-01, 20:27:53 »
Jestem poczatkujacym uzytkownikiem linuxa. Nie wiem jak skonfigurowac karte sieciowa WiFi (Atheros 802.11 b/g Wirelless PCI Express Adapter). Kiedy chce ja skonfigurowac mam komunikat, ze niektore pakiety madwifi sa wymagane ale sa nie donstepne i ze mozna je znlezc w MandrivaLinux One lub Mandriva Linux PowerPack. Poprzednio mialem Linuxa Fedore tam bez problemu wifi dzialalo. Czy ktos mi moze powiedziec co zrobic krok po kroku??

WizardNumberNext

  • Gość
Problem z WiFi Linux Mandriva 2008PL SPRING
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-09-02, 12:05:09 »
Krok pierwszy: wróc do Fedory
Krok drugi: to już robiłeś, więc nie będę tego opisywał.

Takie pytanie po co cofasz się w rozwoju - Mandrake/Mandriva jest dla super-extra początkujących i ogólnie (subiektywny punkt widzenia) nie nadaję się do uzytku.

Fedora przez kilka lat stała się projektem bardzo dojrzałym i godnym uwagi nawet ludzi ze specjalizacją typu Debian, Gentoo lub iine godne uwagi OS'y.

Nie opuszczaj pochopnie dobrej platformy - ja od trzech lat używam jednej konkretnej (Debian) i nie widzę powodów do zmian - każda zmiana (szczególnie na OS pokroju Mandriva) to nie jest źródło problemów - to rzeka problemów.

flak

  • Gość
Problem z WiFi Linux Mandriva 2008PL SPRING
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-09-02, 17:20:58 »
Cytat: INDIII
Jestem poczatkujacym uzytkownikiem linuxa. Nie wiem jak skonfigurowac karte sieciowa WiFi (Atheros 802.11 b/g Wirelless PCI Express Adapter). Kiedy chce ja skonfigurowac mam komunikat, ze niektore pakiety madwifi sa wymagane ale sa nie donstepne i ze mozna je znlezc w MandrivaLinux One lub Mandriva Linux PowerPack. Poprzednio mialem Linuxa Fedore tam bez problemu wifi dzialalo. Czy ktos mi moze powiedziec co zrobic krok po kroku??
Skoro nie ma madwifi w repozytoriach Mandrivy to po prostu ściągnij sterownik z internetu i zainstaluj samodzielnie:


http://madwifi.org/wiki/UserDocs/GettingMadwifi
http://madwifi.org/wiki/UserDocs/FirstTimeHowTo

Dario84

  • Gość
Problem z WiFi Linux Mandriva 2008PL SPRING
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-09-03, 12:56:41 »
Cytat: WizardNumberNext
Krok pierwszy: wróc do Fedory
Takie pytanie po co cofasz się w rozwoju - Mandrake/Mandriva jest dla super-extra początkujących i ogólnie (subiektywny punkt widzenia) nie nadaję się do uzytku.
I to jest akurat g. prawda. Mit ze jak cos jest niby dla poczatkujacych to jest do dupy.
Ze niby jak juz jestesmy bardziej zaawanoswanymi uzytkownikami to sie nie mozemy znizyc do tak prostej w uzytkowaniu dystrybucji. Bo po co nam graficzne interfejsy, wszystko mozna napisac w konsoli edytujac jakies tam pliki konfiguracyjne- szybko i przyjemnie.
Juz nie chodzi o to ze sie sam do tego systemu przekonalem ostatnio ale nawet nie wiesz jaki % profesorow i doktorow u mnie na politechnice uzywajacych linuxa stanawoai Ci co uzywaja wlasnie tej dystrybucji !
Dla amatorów i nie do uzytku ? Sory tu nie ma zadnych problemow. Nie mowie ze w fedorze są ale nie gadaj bzdur ze niby mandriva jest taka do dupy.

Osobiscie tez mam wi fi, karte TPlinka na chipsecie Atherosa, madwifi mam zainstwalone i to jak najbaridzej JEST w repozytoriach .


leviatan

  • Gość
Problem z WiFi Linux Mandriva 2008PL SPRING
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-09-08, 17:16:09 »
Zajrzyj tutaj:
Instalacja wifi/routeru bezprzewodowego
Pigułka
Ndiswrapper-Instalacja wifi

Życzę miłego korzystania z wifi ;-)