Nowe posty

Autor Wątek: Który menedżer okien jest najmniej zasobożerny?  (Przeczytany 5542 razy)

xaveri

  • Gość
Który menedżer okien jest najmniej zasobożerny?
« dnia: 2008-08-28, 17:43:41 »
Potrzebuję zainstalować X-y na domowym serwerku... Komp jest dość słaby - Celeron 466, 128MB ram. Chciałbym, aby GUI zajmowało jak najmniej zasobów już na starcie (oczywista jest dodatkowa konfiguracj a i wyłączenie wodotrysków). Co polecacie z tego zestawu:
Gnome (domyślne)
KDE
XFCE
Awesome
Inne - jakie?

arctgx: zmiana tytułu

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Który menedżer okien jest najmniej zasobożerny?
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-08-28, 18:06:06 »
To nie są X-y tylko menadżery okien.

Ja polecam icewm - maly, lekki, prosty w obludze i konfiguracji.

kapron

  • Gość
Który menedżer okien jest najmniej zasobożerny?
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-08-28, 18:21:49 »
miałem takiego kompa i korzystałem na nim z fluxbox'a :) polecam

black.dog202

  • Gość
Który menedżer okien jest najmniej zasobożerny?
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-08-30, 11:47:16 »
Fluxbox, albo Enlightenment.

tadzik1990

  • Gość
Który menedżer okien jest najmniej zasobożerny?
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-08-31, 16:57:51 »
A ja polecę wmii - prosty, niezwykle minimalistyczny ale IMO niesamowicie wygodny - zwłaszcza dmenu, chyba to samo co w awesome, ale głowy nie dam.

axlinux

  • Gość
Który menedżer okien jest najmniej zasobożerny?
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-09-01, 12:11:53 »
Polecam zainstalować sobie Debiana Etch z Gnome.
Gnome jest jeszcze tam w starszej wersji i nie wymaga jeszcze dwurdzeniowego procka :P

A zawsze można Xy zamknąć bo przecież serwer ma działać większość czasu bez obsługi admina.

A jak się już coś zdarzy to można włączyć fajne Gnome i przydusić procka na chwilę.

Debian z X-ami gnome zajmował mi mniej niż 100 MB w Ram i w miarę dobrze chodził na PIII 550 MHz i 192 MB.

flak

  • Gość
Który menedżer okien jest najmniej zasobożerny?
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-09-02, 17:46:21 »
Najmniej żrącym a zarazem nie tragicznie wyglądający jest blackbox. Z blackbox powstał znacznie bardziej rozbudowany fluxbox.

Najbardziej lekkim menadżerem jest twm - który jest częścią serwera X. Zasadniczo służy do sprawdzania poprawności konfiguracji serwera. Oczywiście można na nim normalnie pracować tyle że... można nim dzieci straszyć.