Nowe posty

Autor Wątek: problem z avahi i hal po aktualizacji Mandrivy 2008  (Przeczytany 3073 razy)

pancho

  • Gość
problem z avahi i hal po aktualizacji Mandrivy 2008
« dnia: 2008-08-25, 23:29:42 »
witam

po aktualizacji systemu j/w mam problem z demonami avahi i hal,nie startuja a wlaczenie reczne po starcie systemu chyba ich nie uruchamia(np: nie widac pendriva).
po samej aktualizacji system w ogole nie startowal,podmienilem xorg.conf na stary-wystartowal,pozniej jeszcze nie dzialaly stery nvidii,wiec pozmienialem kernele i zainstalowalem nowe stery i grafa ok.
ale co z tymi demonami????
jest jeszcze kilka drobniejszych problemow,ale ten jest powazny.
podobno to wina dbus-a,zainstalowalem nowsze z paczek,ale nic to nie dalo,a na liscie w "zarzadzanie oprogramowaniem" nadal przy dbus-ach sa dziwne znaczki zamiast "zielonych ptaszkow".
jak macie jakies propozycje,oprocz reinstalki to prosze o rady.
z gory dzieki.


pozdrawiam

Brix

  • Gość
problem z avahi i hal po aktualizacji Mandrivy 2008
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-08-26, 18:47:19 »
Cytat: pancho
po samej aktualizacji system w ogole nie startowal
To niestety zupełnie "normalny" objaw po ręcznej instalacji sterów 3D przy aktualizacji, gdy uaktualnia się kernel. Nawet gdzieś pisałem o tym na tym forum.

Cytuj
podmienilem xorg.conf na stary-wystartowal,pozniej jeszcze nie dzialaly stery nvidii
W starym xorgu oczywiście nie było odpowiednich wpisów.

Cytuj
wiec pozmienialem kernele
Podejrzanie mi to zaczęło wyglądać... Co żeś dokładnie zrobił i właściwie po co?

Pierwsza moja myśl jest taka, że zamiast po prostu ponownie zainstalować ręcznie stery 3D dla nowego kernela po ściągnięciu źródeł (lub awaryjnie odpalać system na starszym - są opcje w grubie), tak zacząłeś kombinować, że coś przekombinowałeś - choć oczywiście nie wiem co się stało, wiele rzeczy jest możliwych.

Przed ewentualną reinstalką zrób jeszcze test jak działa system na świeżo założonym nowym koncie - jeśli tak samo źle, możesz śmiało reinstalować.

I najlepiej nie instaluj już zamkniętego sterownika grafiki ręcznie (chyba że chcesz lub musisz, bo otwarty nie działa).

pancho

  • Gość
problem z avahi i hal po aktualizacji Mandrivy 2008
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-08-26, 20:19:44 »
postaram sie to opisac jak tylko moge.

po podmianie xorg.conf te demony nie dzialaly,jeszcze zanim pozamienialem kernele.

moje kernele przed aktualizacja:
kernel-desktop
kernel-desktop-devel
kernel-desktop-latest
kernel-source-         wszystkie w wersji 2.6.22.18-1mdv.

niestety(i tu wlasnie widac moja nieznajomosc Linuxa i glupote) nie zapisalem jakie kernele byly po aktualizacji,ale pamietam ze byly nieznacznie rozniace sie wersje,wiec pamietajac z doswiadczenia jakie mialem klopoty z instalacja sterow nvidii przy roznych wersjach doinstalowalem recznie kernele jak wyzej,lecz w troszke nowszej wersji.moze faktycznie nalezalo sprobowac dodac stery bez innych kombinacji,ale jestem przekonany ze by nie wskoczyly(moge sie mylic)
wracajac,nawet przed zmiana kernela i tak nie dzialal hal i avahi,wiec nie wiem czy to ma znaczenie.
po drugie,moze ktos po aktualizacji moze mi powiedziec jakie ma kernele,to ja przeinstaluje i sprobuje czy zadziala.
z tego co czytalem przyczyna lezy w dbus i faktycznie jak juz pisalem przy tych paczkach sa(chyba to wykrzykniki).

z reinstalka na razie sie wstrzymam,moze jeszcze cos mi sie uda wykombinowac przy Waszej pomocy:)

a co z xorg.conf,moze tu jest przyczyna ze demony nie startuja,mozna tu cos pokombinowac?

dzieki za pomoc.

pozdr

wiolamarcin

  • Gość
problem z avahi i hal po aktualizacji Mandrivy 2008
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-08-27, 23:17:43 »
Witam

Pancho nie jesteś pierwszy. Kwestie demonów poruszałem na tym forum:

 http://www.mandrivaclub.pl/forum/po-aktualizacji-mdv2008-w-a-ciwo-ta-dost-pna-jedynie-z-hal-t16460.html.

 W efekcie zrezygnowałem z Mandrivy i obecnie używam Ubuntu. Jak zainstalujesz na nowo Mandrive to przed rozpoczęciem aktualizacji odznacz pakiet hal-info /żeby się ten pakiet nie aktualizował/ i wszystko z demonem powinno być w porządku.

Obecnie używam Ubuntu bo ta sytuacja z Mandrivą mnie dobijała, co jakiś czas ten pakiet chciał się aktualizować i po jakimś czasie przypadkowo go zaktualizowałem i ...... znowu to samo.

Mandriva 2008.0 Powerpack - a tak było pięknie ..... Przyszedł czas na zmiany teraz Ubuntu 8.04 -
- właśnie dziś obczaiłem jak się robi fajne motywy i chyba zabawie tu dłużej

wiolamarcin

  • Gość