Nowe posty

Autor Wątek: Problemy z pendrivem  (Przeczytany 3779 razy)

timorek

  • Gość
Problemy z pendrivem
« dnia: 2008-08-28, 14:06:05 »
Używam Mandriva 2008. Nigdy nie sprawiało mi problemów odczytywanie pamięci typu flash. Pendrivy po podłączeniu montowały się automatycznie. Jednak po  automatycznym aktualizowaniu systemu wszystko się sypnęło. Po włączeniu przenośnej pamięci nic się nie pokazuje. ZERO. System wogóle nic nie widzi. POMOCY!

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Problemy z pendrivem
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-08-28, 14:29:07 »
Spróbuj zamontować ręcznie pendrive'a. Jeśli się uda, to znaczy ze nie działa u Ciebie hal/dbus.


Na tym forum nie tak dawno ktoś już miał podobne problemy po aktualizacji Madrivy.

timorek

  • Gość
Problemy z pendrivem
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-08-28, 18:57:43 »
Aha miałes rację znalazłem tego czyjegoś posta. Dokładnie ten problem z Hal. Tylko jak to teraz naprawić? kurka bułka :)

arctgx

  • Gość
Problemy z pendrivem
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-08-28, 19:09:26 »
Skoro to Mandriva, to możesz wejść w drakxservices i wybrać, które z usług (w tym hald, dbus, a szczególnie ivman) mają się uruchamiać na starcie. Możesz je też tam ręcznie zatrzymać czy uruchomić.

http://linux.techteam.gr/docs/mandriva/9.2/drakxservices.html


Jeśli Cię temat interesuje bardziej niż tylko dla rozwiązania problemu, poszukaj o konfiguracji usług w Linuksie.

wiolamarcin

  • Gość

wiolamarcin

  • Gość
Problemy z pendrivem
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-08-28, 22:40:08 »
Przepraszam pomyliłem drugiego linka

http://forum.linux.pl/viewtopic.php?id=12618

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Problemy z pendrivem
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-08-28, 23:45:26 »
Słuchaj, ja miałem problemy z montowaniem "pendraka" po aktualizacji suse. Sprawa rozwiązała się wtedy, kiedy dodałem się [swojego usera] do tej samej grupy, którą miało urządzenie. czyli musisz odnaleźć urządzenie (pendrajwa) w katalogu /dev i zobaczyć, jaka grupa ma do tego sprzętu dostęp, następnie siebie dodać do tej grupy.
Po prostu, po aktualizacji susek samowolnie zmienił grupę, która "obsługiwała" to urządzenie. Nie sądzę, żeby po automatycznym aktualizowaniu systemu rypnął się hal, choć nie mogę tego w 100% wykluczyć.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

timorek

  • Gość
Problemy z pendrivem
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-08-29, 16:31:16 »
Hej hej

Bardzo wszystkim dziękuję. Poszperam sobie i zobaczę co da się zrobić.

Mam nadzieje, ze kiedyś i ja będę na tyle kumaty w linuksie, ze będę mógł komuś pomóc...:) he he