Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Amarok z xine wariuje  (Przeczytany 4961 razy)

Dagot

  • Gość
Amarok z xine wariuje
« dnia: 2008-08-23, 01:08:24 »
Mam czasami problem z Amarok grającym na module xine. Otóż właściwie wszystko chodzi ładnie.. problem jest jednak gdy aktywna jest opcja losowego wybierania piosenek. Czasem po prostu, po zakończeniu jakiegoś utworu, amarok się zawiesza i po ponownym uruchomieniu go, nie odtwarza już wtedy w ogóle żadnych utworów z listy, wyskakuje że xine urządzenie dźwięku jest zajęte czy jakoś tak i muszę resetować kompa by wszystko znów działało.
Ponadto nie odtwarza wtedy żaden program jakiejkolwiek muzyki po tej zawieszce amaroka.
Pewnie Amarok podczas losowego wybierania piosenek trafia na jakiś fikuśny dla niego format z którym nie daje se rady i się sypie.. nie mam jednak zielonego pojęcia o co konkretnie może mu chodzić. Ale może problem tkwi w czym innym.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Amarok z xine wariuje
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-08-23, 02:24:31 »
Cytat: Dagot
wyskakuje że xine urządzenie dźwięku jest zajęte czy jakoś tak i muszę resetować kompa by wszystko znów działało.
Aby uniknąć resetów kompa, wystarczy że zabijesz proces sigkillem. W konsoli wpisz

ps aux
I szukaj nr PID procesu dla Xine, aby go zabić wpisz

kill -kill nr PID procesu
i to powinno całkowicie zakończyć działanie Amaroka bądź Xine.

Cytat: Dagot
Pewnie Amarok podczas losowego wybierania piosenek trafia na jakiś fikuśny dla niego format z którym nie daje se rady i się sypie.. .
Jaki to format pliku?

Pozdrawiam!

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Amarok z xine wariuje
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-08-23, 09:38:42 »
Miałem coś podobnego - pomogło wyłączenie przenikania piosenek przy odtwarzaniu.

Ustawienia->Konfiguracja Amarok->Odtwarzanie->Przejście->Bez przenikania.

Daj znać, czy pomogło.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Dagot

  • Gość
Amarok z xine wariuje
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-08-23, 12:03:24 »
Dzięki roobal, na pewno przydadzą się te polecenia :).
Nie mam pojęcia jaki to może być format, co to w ogóle jest za piosenka/piosenki, bo w momencie zawieszenia program po prostu staje, nie pokazuje na jaką piosenkę chciał skoczyć ani na liście głównej, ani za pomocą OSD. No i nie wiem co robić, mam po kolei przeglądać każdą pioseneczkę z tych iluś tysięcy? Chyba że jest jakiś sposób by zrobić to sprawnie i szybko.
praszewski, ja mam od początku przenikanie wyłączone.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Amarok z xine wariuje
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-08-23, 21:04:08 »
No ok ale masz pliki muzyczne i nie wiesz czy to są mp3, wave? Chyba, że masz różne formaty plików i akurat nie wiesz na którym Amarok wysiada?

Na portalu jakilinux.org był ostatnio przegląd linuksowych odtwarzaczy i był opisany między innymi Amarok i z jakimi formatami plików muzycznych lubią występować błędy. Jak znajdę podrzucę link do tego artykułu.

EDIT:

Oto link do artykułu http://jakilinux.org/aplikacje/multimedia/przeglad-odtwarzaczy-na-linuksa-czesc-1/ może tam znajdziesz odpowiedź :)

Pozdrawiam!

arctgx

  • Gość
Amarok z xine wariuje
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-08-23, 21:58:46 »
Cytat: roobal
ps aux
I szukaj nr PID procesu dla Xine, aby go zabić wpisz
kill -kill nr PID procesu
i to powinno całkowicie zakończyć działanie Amaroka bądź Xine.
Wygodniejszym rozwiązaniem bywa pkill zamiast obu poprzednich. Dajemy
pkill xine
i mamy pozabijane wszystkie xine. Czasem nie po drodze nam pozabijać wszystkie procesy zawierające w nazwie podany łańcuch. Możemy dodać parametr -o (jak oldest) dla zabicia tylko najstarszego procesu lub -n (newest) - dla najnowszego - jeśli to nam oczywiście odpowiada.

Jeśli cała maszyna nie wiesza się wraz z wiechą programu, możesz klepnąć
lsof -c xine
jako root zazwyczaj. Wypisze ono pliki używane przez xine, w tym plik utworu, na którym stanęło. Mi przynajmniej z odtwarzaczem audacious tak działa.