Nowe posty

Autor Wątek: linux live z uruchominym serwerem www  (Przeczytany 5850 razy)

artkom68

  • Gość
linux live z uruchominym serwerem www
« dnia: 2008-08-16, 19:11:48 »
Witam,poszukuję wersji live która po uruchomieniu systemu miała by już też uruchominy localhost.Opracowywuję strony oparte na joomli i mambo mam laptopa a wersja LAMPPIX Live CD niestety nie startuje mi,najprawdopodobniej jest ciut leciwa bo 2004 roku i pewnie wykłada się na sprzęcie.Może ktoś już przerabiał ten temat jak zrobić "przenośny" gotowy serwis do prezentacji na systemie liveCD?

Norf

  • Gość
linux live z uruchominym serwerem www
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-08-18, 10:41:26 »
Sprobuj Slax (http://www.slax.org/) jest opcja odpalenia z CD oraz instalacja w Flash USB jak masz jakiegos Flasha i komputery ktore obsługują botowanie z USB to idealne rozwiązanie dla ciebie. Przygotowujesz wszystko w domu/pracy na penie instalujesz sobie CMS obrabiasz a potem wtykasz u klienta i demonstrujesz :)

Dystrubucja ma Apacha/MySQL/PHP domyslnie.
( przynajmniej tak jeden z forumowiczów napisal na innej stronie :p ja osobiscie nie sprawdzalem)

artkom68

  • Gość
linux live z uruchominym serwerem www
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-08-18, 15:11:27 »
Dzięki za info,właśnie ściągam wersję na pena zobaczymy po instalacji

Norf

  • Gość
linux live z uruchominym serwerem www
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-08-18, 15:55:51 »
to daj znać czy faktycznie ma tego Apacha i reszte domyślnie sam jestem ciekaw ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------


Aktualizacja do posta :
---------------------------------

Po zainstalowaniu SLAX'a wersi USB okazalo sie jednak, ze nie ma domyslnie Apache, php oraz MySQL ale nic straconego na podstawie HOW TO http://www.slax.org/forum.php?action=view&parentID=17732  mozna samemu dodac obsluge wyzej wymienionych modulow do SLAX'a.

Przetestowalem osobiscie i dziala :p

Jakby ktos chcial to moge zamiescic zmodyfikowanego SLAX'a o te moduły do pobrania.

artkom68

  • Gość
linux live z uruchominym serwerem www
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-08-19, 07:11:49 »
Z miłą chęcią bo po ściągnięciu okazało się że nie ma,interesuje mnie wersja na pena tych modułów lub już z wbudowaną ale live i ewentualnie krótki opis jak do wersji live dodać np.joomlę zainstalowaną na localu.Wiem że za pomocą magicISO można,tylko problem jest jak załadować bazę danych by po uruchomieniu wystartowała joomla.Jak zrobić by właśnie na localu już była zainstalowana gotowa do prezentacji stron w joomli lub mambo lub inny cms.Będę wdzięczny za szybką podpowiedź bo jutro rano wyjeżdżam za granicę a tam do internetu nie będę miał dostępu.

Norf

  • Gość
linux live z uruchominym serwerem www
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-08-19, 07:40:34 »
Dobra to wygląda tak ja ci moge udostepnić tak jak wyżej napisałem juz wersje SLAX z tymi modulami php/MySQL/Apache na niej juz dziala i uruchamia sie przy starcie problem jest tylko taki że coś z konfiguracją php jest nie tak i po zainstalowaniu php-fusion stronka sie wysypuje. Wczoraj nie chcialo mi się już tego robić dziś jak wróce z praktyk to z tym powalcze. Zainstaluje też tam joomle i mambo jak bedzie dzialalo to sie jakoś zgadamy byś sobie mógl to pobrać. Niestety praktyki kończe o 15:00 więc dopiero wtedy się tym zajmę.

Wyślij mi na maila swój GG/Tlen jak możesz to latwiej będzie się skontaktować.

Pozdrawiam

---------------------------------------

Co do jeszcze tego przenoszeni "krótki opis jak do wersji live dodać np.joomlę zainstalowaną na localu" jeśli chodzi o to to instalujesz ta joomle/mambo na penie jak normalnie na kompie. Jeśli chcesz przenieść zrobioną strone na kompie na SLAX'a to kopiujesz Thema (bo chyba to głównie modyfikujesz) do katalogu themow na penie i jesli jakiś tekst jeszcze dodawales/modyfikowaleś rozmieszczenie paneli to robisz z opcji joomli/mambo backup strony (jeśli mają coś takiego, nie wiem nie używalem tych CMS'ów) i robisz przywrócenie kopi na SLAX'ie. Jak mambo/joomla nie maja czegoś takiego to robisz backup przez phpMyAdmin i przywracasz kopie na SLAX'ie.

Dodalem tez na tego SLAX'a phpMyAdmin

artkom68

  • Gość
linux live z uruchominym serwerem www
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-08-19, 10:20:00 »
ok mój tlen aa68 będę dostępny ok 19 bo muszę się spakować wyjeżdżam do żony na 10 dni.Fajnie by było napisz mi jak doinstalować jomlę lub mambo obojętnie bo to prawie to samo.Jak by ci się udało to opisz jak będę walczył w nocy bo rano jadę o 9

artkom68

  • Gość
linux live z uruchominym serwerem www
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-08-19, 12:37:50 »
a i jeszcze jedno jak to można zrobić by poszło na botowalnej płycie,bo na pena to wiem tylko rozpakować wystarczy.Zapomniałem że co u niektórych nie da rady wystartować z usb.Jak byś zdążył to ok a jak nie to opisz jak to zrobić wtedy sam powalczę ale z instalacją.

Norf

  • Gość
linux live z uruchominym serwerem www
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-08-19, 13:29:26 »
Ja ci moge domyślnie oba te CMS'y zainstalować w SLAX'ie.

Co do robienia stronki a potem przenoszenie SLAX'a razem z juz zrobioną stronką na Pendriva.

Załózmy, że skończyłeś robić stronkę.

1. Teraz dajesz poprostu restart systemu, wyciągasz pena i pozwalasz zbotować się twojemu domyślnemu systemowi na dysku (linux/windows).

2. Następnie kopiujesz na dysk twardy katalogi boot oraz slax z pendriva.
3. Wchodzisz do katalogu slax
4. Jak masz windowsa to odpalasz makeiso.bat a jeśli linuxa to makeiso.sh.
5. Komp teraz troche pomieli a jak skończy to utworzy plik salx.iso lub podobnej nazwie katalog wyżej (lub 2 katalogi wyżej od miejsca gdzie przekopiowane zostaly katalogi slax i boot z pendriva)
6. Teraz odpalasz Nero (windows) lub inny program K3B, Brasero (Linux) i dajesz opcje "Nagraj obraz plyty na dysk" (Burn ISO Image etc.).
7. Wkladasz plytke, pokazujesz programowi gdzie masz plik slax.iso i czekasz.
8. W efekcie otrzymasz wypalonego SLAX Live CD z serverem www oraz wykonaną przez ciebie stronką :)

---------------------------------------------------

Jeśli masz pojemnego Pena (ja mam tylko 512 :P ) to mozesz przejść do katalogu slax na pendrivie i wykonać tą operacje od punktu3'ciego, musisz tylko pamiętać by na pendrivie bylo o ok. 100MB więcej wolnego miejsca niż zajmuje na nim katalog boot razem z slax.

artkom68

  • Gość
linux live z uruchominym serwerem www
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-08-19, 19:48:00 »
ok tylko skąd mogę pobrać wersję z zainstalowanymi modułami i co najważniesze uruchamianymi po starcie systemu,ściągnąłem te moduły ale jak się domyślam trzeba je ręcznie uruchamiać,a ty napisałeś że masz wersję botowalną z wystartownym już serwerem.