Nowe posty

Autor Wątek: Małe distro  (Przeczytany 10828 razy)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Małe distro
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-08-16, 23:32:56 »
A nagrywałeś na CD-R czy na CD-RW? Ja wielokrotnie doświadczyłem podobnego problemu bootując z CD-RW, zanim znowu ktoś mi napisze, że piszę bzdury, jak to kiedyś miało miejsce, to napiszę tak: z CD-RW ma prawo być problem z bootowaniem, ponieważ nie raz u mnie takie problemy występowały i było tak, że u mnie płyta nie ruszała u kolesia startowała, innym razem Ubuntu czy Debian z CD-RW nie ruszył a na przykład ostatnio odpalałem Gentoo 2008.0 LiveCD z CD-RW i działa dobrze, czyli na jednych dystrybucjach nie bootowało a na innych działało, do dziś mnie zastanawia od czego to zależy, od dystrybucji czy może od napędu optycznego skoro u innych płyta bootowała.

Jeśli nagrywałeś na CD-RW spróbuj nagrać na CD-R. Spróbuj jeszcze wypalić programem ImgBurn.

Pozdrawiam!

Pisarz

  • Gość
Małe distro
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-08-17, 07:33:25 »
Nagrywałem na CD-R, bo CD-RW nie mam. Płyta jest firmy TDK, na płycie firmy Quer miałem błąd "Power calibration error". Przegrywałem płytę z Fluxbuntu na inną, jednak jest ten sam problem.

Edit1:
Postanowiłem jeszcze raz ściągnąć. Tym razem sprawdzę sumy md5.

Edit2:
Obraz ściągnięty poprawnie. Teraz zostało nagrać.

quejinho

  • Gość
Małe distro
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-08-17, 20:30:03 »
Roobal  to było wiadomo lekkie wyolbrzymienie . Ale prawda jest taka że jest kupa rzeczy zainstalowana nie potrzebna i których nie da się usunąć. Z fluxbuntu miałem podobny problem ale nawet nie próbowałem sobie z nim poradzić. Debian..... mmm  dla mnie osobiście on nie pasuje. ale może kolega go polubi :) plusem jest  że można instalnąć go prosto z windy . Ja mimo wszystko pozostaje przy swoim crunchbang :D . i koniec tematu z mojej strony.życzę powodzenia.peace

Pisarz

  • Gość
Małe distro
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-08-17, 21:26:05 »
Udało mi się przerobić Wubi pod Fluxbuntu i zainstalować Fluxbuntu. Nie udało się jednak wgrać GRUB'a. Jest jakaś możliwość zainstalowania LILO lub GRUB'a spod Windows? Próbowałem GrubInst ale go nie rozumiałem.

Gdy zauważyłem, że wgrałem sam system bazowy, przeinstalowałem Fluxbuntu. Tym razem GRUB wgrał się bez problemu. Temat można zamknąć.