Dystrybucje Linuksa > Fedora

Dźwięk, ALSA i pewne problemy...

(1/2) > >>

viii:
Nie lubię zbędnego paplania także przedstawiam wam screeny:

1. Uruchamianie Gnome ALSA Mixer:
http://img299.imageshack.us/img299/6440/zrzutekranumd0.png

2. Próba odpalenia muzyki w odtwarzaczu:
http://img175.imageshack.us/img175/9429/zrzutekranu1fk5.png

-Dźwięk w grach został stwierdzony, aczkolwiek bardzo cichutki i z uchem przy glośniku ledwo słychać.

-Przed paroma dniami muzyka grała, a w Gnome ALSA Mixer widniały tylko dwa pierwsze "paski" (suwaki). Były to bodajże "master" i "CD". Nie wiem co się stało (lub co zrobiłem), że teraz nie gra.

-Dźwięk przy logowaniu użytkownika oraz wszystkie dźwięki systemowe także stwierdzono (ciche).

-Inne dystrybucje Linuxa nie miały z tym problemu, dlatego też założyłem topic właśnie w tym dziale.

Byłbym bardzo rad, gdyby ktoś poświęcił mi chwilę czasu i podpowiedział, co robić. Z góry dziękuję.

arctgx:
Co pokazuje lsmod | grep snd?
Czy konsolowy alsamixer da się uruchomić (to tak na wszelki wypadek)?
Czy masz program aumix? To mikser dla OSS.

Czyżbyś czasem nie podmienił (o ile to możliwe) sterownika z Alsy na przestarzały z OSS? Wtedy alsamiksery i XMMS z ustawioną wtyczką Alsy nie chodziłyby, ale programy kierujące dźwięk do OSS (lub jego emulacji w Alsie) już tak. W szczególności, jeśli OSS teraz działa, to XMMS z wtyczką OSS pójdzie. Być może programy startowe też używają OSS.

Jeszcze jeden sposób: wklepać komunikaty w wyszukiwarkę i kopać w mnóstwie wątków na forach.

P.S. Informacji w okienkach jest (objętościowo) tak mało że uważam za zwykłe lenistwo, kiedy nie chce Ci się ich przepisać czy przekopiować, a my mamy ładować wielki obraz z małym napisem ;) Mało, nawet wykadrować w GIMPie czy czymkolwiek... Przeginka trochę moim zdaniem ;) Zawsze to jednak konkretny opis w odróżnieniu od samych ogólników i przynajmniej można o nim rozmawiać...

viii:
1. Jestem mocno nieobyty i zdaję sobie sprawę jeśli narażam się na pośmiewisko, ale komendy "lsmod" i "grep snd" nie działają w konsoli (pierwsza: nie ma takiego polecenia, druga: żadnego komunikatu, nic się nie dzieję).

2. Konsolowy alsamixer się uruchamia, jest tylko wskaźnik "master" (ustawiony na max) i nic więcej.

3. Nie wiem co się stało, ale Gnome Alsa Mixer znów się uruchamia. Widnieją tam dwa suwaki: master i capture (nie CD, jak wcześniej pisałem). Ponadto, w polu "Card" jest napisane "PulseAudio", co mnie niepokoi bo wcześniej (na innych dystrybucjach) miałem normalnie podaną nazwę karty dźwiękowej. Nie wiem czy dobrze podejrzewam, że problem tkwi w sterownikach...

4. Ponadto, muzyka już gra jednak bardzo cichutko.

Także po tym wszystkim, moje pytanie teraz wygląda tak:
Jak zrobić, żeby w Gnome Alsa Mixer było więcej suwaków, dźwięk był głośniejszy oraz co z tym "PulseAudio"...?


PS: Co do tych screenów... Mój błąd, następnym razem będzie git. :)

arctgx:

--- Cytat: viii ---komendy "lsmod" i "grep snd" nie działają w konsoli (pierwsza: nie ma takiego polecenia, druga: żadnego komunikatu, nic się nie dzieję).
--- Koniec cytatu ---
Być może uruchomiłeś ją jako zwykły użytkownik. To jedna komenda, choć będąca potokiem złożonym z dwóch - wyjście polecenia lsmod wpuszczasz do polecenia grep dla wyłapania linii zawierających łańcuch "snd", który jest kawałkiem nazw modułów Alsy. W niektórych dystrybucjach użycie lsmod jest ograniczane tylko dla specjalnych użytkowników jak choćby root.

viii:
Na roocie to samo jest. :/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej