System > X Serwer

Przeczytaj, nim zgłosisz problem z serwerem Xorg

<< < (2/2)

arctgx:
drm jest mi znany tylko jako moduł samego jądra - o tak samo nazwanym module dla Xorg nie mam pojęcia.

Mój sterownik radeon nie obsługuje 32-bitowej głębi kolorów (man radeon). Być może zamknięty fglrx jest do tego zdolny.

Skoro już piszesz o zużyciu pamięci, to zerknij na jeden stary wątek: http://forum.linux.pl/viewtopic.php?pid=63676#p63676

Do pracy w konsoli używam wkompilowanego w jądro sterownika radeonfb. Nie mam pojęcia czy i on rezerwuje sobie na stałe pewien kawałek RAMu, którego niekoniecznie używa, i ile to jest.

Pytanie wciąż otwarte: jak sprawdzić zużycie pamięci zamontowanej na karcie graficznej? Na co ona jest zużywana?

Skąd to "i" w oznaczeniu megabajta?

WizardNumberNext:
To jednostka SI

--- Kod: ---
KB - 1'000B - (10^3)B
MB - 1'000'000B - (10^6)B
GB - 1'000'000'000B - (10^9)B
--- Koniec kodu ---

--- Kod: ---
KiB - 1'024B - (2^10)B
MiB - 1'048'576 - (2^20)B
--- Koniec kodu ---
Co do zużycia pamięci to w log'u jest to napisane.
Co do FrameBuffer'a - to bez problemu da się obliczyć (szerokośćxwysokośćxilość bitów / 8)
Co do DRM - tu sprawa jest dosyć dziwna - ani do wyliczenia, ani do przewidzenia.

arctgx:
Nawet na Wikipedii po polsku można przeczytać, choć nie podejrzewałem tego oznaczenia o oficjalność.

Teraz przynajmniej wiem, że to rozwiązanie z "i" było próbą uniknięcia dwuznaczności w określeniu przedrostków i chyba pozostało do teraz dyskusyjnym. Do tej pory spotykałem się tylko z określeniem kilobajta jako 1024 bajtów wbrew standardowi.

Jeśli chodzi o bufor ramki, to z Twojego tekstu wynika (a przynajmniej tak to odebrałem), że jego sterownik dla tekstowej konsoli o rozdzielczości 1024x768 z 16 bpp zajmuje dokładnie 1.5 megabajta pamięci (RAM czy tej w karcie?).

arctgx:
Dodałem info o HorizSync, VertRefresh potrzebnych do wymuszania odświeżań monitora podczas problemów, a także wzmiankę o Modeline i Displaysize.

arctgx:
Info o sekcji Modes (wyłączone zbiory trybów monitora) oraz o kalkulatorze cvt.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej