Nowe posty

Autor Wątek: 12 latek z linuxem w tle  (Przeczytany 9339 razy)

• Gość
12 latek z linuxem w tle
« dnia: 2008-08-07, 13:27:03 »
Witam serdecznie! To mój pierwszy post na tym forum(co nie oznacza że nie pisałem na forum swojej dystrybucji).
Mam 12 lat i jestem zadowolony z dystrybucji którą wybrałem Mandriva, (wcześniej miałem ubuntu).
Muszę się jednak pochwalić że jak na mój mały wiek dużo już zrobiłem.Od dziecka interesuję się komputerami a Windows'a zniecierpiałem w wieku 9 lat.Tym samym w internecie przeczytałem właśnie o l\\Linuxie.Bardzo mnie zainteresował , w końcu to podjęcie nowego wyzwania!I tak zainstalowałem sobie ja sam Ubuntu, nie przypadł mi jednak do gustu, potem zainstalowałem Manrive i jak narazie przy niej zostaję ale w przyszłości bendę chciał mieć np. Debiana.Zainstalowałem wine, gry, fajne programy a nawet zmusiłem mój telefon do łączenia się z internetem po przez Linka, stworzyłem już nawet właś\\sny program napisany w Pythonie!Bardzo polibiłem linuxa i nie interesują mnie jakieś tam idiotyczne gry...Windowsa nie lubię między innymi dla tego że użytkownik jest po prostu zkazany na nie wiedzę:nie wie co gra w systemie, windows bardzo rozpieszcza  głupimi kreatorami "3x dalej" i już.A potem ludzie się dziwią że nie wiedzą co to winrar czy nawet Media Player i nie umieją go skonfiurować: bo nic o nim nie wiedzą! Mam mażenie w pszyszłości napisać własną dystrybucję(ale to w daleeekiej przyszłości) i zostać informatykiem bendę również każdego przekonywać do zmiany głupich okien na linka.Pozdrawiam

P.S jest ktoś o podobnym wieku na tym forum?

tadzik1990

• Gość
12 latek z linuxem w tle
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-08-07, 13:31:13 »
Polecam pouczyć się trochę ortografii : )

• Gość
12 latek z linuxem w tle
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-08-07, 13:45:52 »
Sorry a;e mam zepsuta kalwiature a w dodatku jestem na kawiarence a przegladarka na jakiej psize ti IE(zawsze byłem nauczony do Mozilli która sama mnie poprawiała

lukaszn

• Gość
12 latek z linuxem w tle
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-08-07, 14:10:44 »
Ale Ty nam opisujesz swój życiorys ? czy to jakiś blog jest ?

matulik

• Gość
12 latek z linuxem w tle
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-08-07, 15:35:49 »
Jeśli masz faktycznie 12 lat, to się ciesze (lecz za bardzo w to nie wierzę).
Może się chcesz po prostu zaszpanować kolegą w kafejce swoimi "umiejętnościami"?

lukaszn

• Gość
12 latek z linuxem w tle
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-08-07, 16:03:52 »
Trochę dziwny adres e-mail jak na 12 latka

"wiola-1973@tlen.pl"

lukaszn

• Gość
12 latek z linuxem w tle
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-08-07, 16:28:52 »
Cytat: Pacjonek
Sorry a;e mam zepsuta kalwiature a w dodatku jestem na kawiarence a przegladarka na jakiej psize ti IE(zawsze byłem nauczony do Mozilli która sama mnie poprawiała
Tutaj jest taka ciekawa rzecz jakiej może nie zauważyłeś mianowicie w lewym rogu paska nad Twoim postem znajdują się informacje o przeglądarce i systemie, no i jak by nie było nie widzę tam Internet Explorer tylko Mozilla, chyba nie dopatrzenie z Twojej strony, kolejny fakt jaki mnie zastanawia to

"mam zepsutą klawiaturę a w dodatku jestem w kawiarence" to może zgłoś Panu właścicielowi, że klawiatura nie działa... Wybacz ale śmieszy mnie czasem takie wymyślanie jak Twoje. Pozdrawiam

arctgx

• Gość
12 latek z linuxem w tle
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-08-07, 17:32:27 »
Cytat: lukaszn
widzę tam Internet Explorer tylko Mozilla, chyba nie dopatrzenie z Twojej strony
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322)
Nie chcę być pewniakiem w żadną stronę, ale mnie ten wpis co najmniej dezorientuje, choć spotykam go nieraz. Może niech ktoś mi wyjaśni jak go rozszyfrować lub poda namiar na tekst, gdzie sam mógłbym to zrobić... Co ma być kompatybilne z czym itd...

• Gość
12 latek z linuxem w tle
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-08-07, 19:40:32 »
1.Klawiatura: Po pierwsze jestem na "TP" czyli nie do końca na kawiarence tylko jak to nazywają"Wypróbuj możliwości LiveBox TP", a klawiatura wyali błędy: np. jak nacisnę y to wyskakuję r a znowu jak próbuję wbić ź to wyskakuje :! itp.

2.Przeglądarka: Pisałem wtedy z Internet Explorer w dotatku zatrutej wersji 5, teraz pobrałem Operę.Macie chyba coś nie tak z identyfikacją!A to jest dowód:

3.E-mial:Tak prawda to nie mój adres email, mój to rayman-1996@tlen.pl jak ktoś chce to niech mi wyśle email'a.Z jednej strony to idiotyczne ale podałem adres mojej mamy...Nie muszę chyba wyjaśniać dlaczego?

4.Wiek:Mam 12 lat urodziłem się 27 czerwca 1996 r.Mam na imię Patryk, chodzę do szkoły podstawowej numer 19 w Katowicach,(wiedziałem że nikt mi nie uwieży :-( )

5.Podsumuję:Dziękuję za to ślectwo:wszystkie posty które dostałem to"dziwny adres email dziwny identyfikator przeglądarki, kłamstwo z tą klawiaturą, ortografia"Czy to jest jakieś śledztwo?????? Kiedyś jakiś z forumowiczów PC Format napisał coś takiego:"(...) najpierw namiawiają cię że windows do d*py że to coś strasznego okropnego komercha itp. a kiedy już przyjdzie pomóc to walą ci błotem w oczy i wydziwiają albo stawiają bana!(...), potwierdzam :-(

• Gość
12 latek z linuxem w tle
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-08-07, 19:46:55 »
Cytat: arctgx
Nie chcę być pewniakiem w żadną stronę, ale mnie ten wpis co najmniej dezorientuje, choć spotykam go nieraz. Może niech ktoś mi wyjaśni jak go rozszyfrować lub poda namiar na tekst, gdzie sam mógłbym to zrobić... Co ma być kompatybilne z czym itd...
Wydaje mi się że to jakiś błąd wynikający z starym systemem(w tym przypadku 2000 Professional), jak zainstalowałem IE 5 na moim kompie to wyświetlało poprawnie...

arctgx

• Gość
12 latek z linuxem w tle
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-08-07, 20:24:03 »
Na tym portalu blog znajduje się swoją drogą.

Czy tam, czy tu, proponowałbym jednak solidnie sprawdzać swoje teksty pod kątem języka, w szczególności ortografii i podziału na zdania (podział na punkty to i tak coś w porównaniu do wyczynów niektórych użytkowników piszących wszystko jednym ciągiem). Tak "porąbanymi" językowo tekstami zniechęcisz wielu użytkowników (włącznie ze mną) do czytania i współpracy w razie problemu.

Jakbyś wcisnął mi że polski nie jest Twoim pierwszym poznanym językiem, byłbym tolerancyjny dla błędów.

Część jednak użytkowników jest językowo wszystkożerna i nie odstraszy ich błąd na błędzie ;)

Offline Robert

• Administrator
  • Guru
12 latek z linuxem w tle
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-08-07, 22:26:14 »
klawiatura wyali błędy: np. jak nacisnę y to wyskakuję r
To nie pij tyle... (w twoim wieku chyba coli :-)

pszyszłości, bendę, zkazany -> To na pewno nie są błędy klawiatury.
Podzielam w 100% wypowiedzi arctgx.
Kolego, cieszymy się, ze lubisz linuksa, ale jak widać jeszcze trochę nauki przed Tobą. Mam nadzieję, że się nie zniechęcisz. Jak będziesz miał jakiś konkretny problem i nie znajdziesz na niego odpowiedzi, załóż nowy wątek, a ten zostanie zamknięty. bo poza błaganiami o poszanowanie ortografii, nic nowego nie wnosi.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji