Nowe posty

Autor Wątek: emulator pod programy  (Przeczytany 10542 razy)

chomik24

  • Gość
emulator pod programy
« dnia: 2008-07-26, 21:24:10 »
witam
czy jest może jakiś dobry emulator pod programy pod windowsa ponieważ jak odpalam przez wine to nic mi się nie uruchamia
np.
gsitecrawler

Cytuj
error while trying to create database
"c:/progr~fbs/soft...........
pozdrawiam

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
emulator pod programy
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-07-26, 21:55:49 »
Podany przez ciebie błąd wygląda na błąd programu, a nie wine.

"progr~fbs" - istnieje taki katalog w /home/___/.wine/drive_c/?

Być może program skraca nazwy katalogów, ale mu to nie wychodzi. Wine, w przeciwieństwie do windows obsługuje długie nazwy plików, co zapewne przekłada się na brak implementacji skracania nazw do ______~1 i podobnych.


Co do innego emulatora, możesz odpalać całego windowsa w VMware.
Każdy program chodzi wtedy idealnie. Gry w ten sposób niestety jeszcze nie ruszą, bo wsparcie dla akceleracji 3D w maszynie wirtualnej nie jest jeszcze ukończone.
Oczywiście stan systemu w VMware możesz zapisać, więc będzie odpalał się w kilka sekund bez bootowania za każdym razem windowsa.

chomik24

  • Gość
emulator pod programy
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-07-28, 09:45:23 »
ale zaraz VMware jest płatny na dodatek trzeba samemu go wykomplikować
a jak go zainstaluje padni mi kernel czy jak ?

WizardNumberNext

  • Gość
emulator pod programy
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-09-01, 17:30:29 »
VMWare jest płatny, ale o samodzielnej kompilacji w ogóle nie ma mowy - VMWare straciłoby szybko technologię. Co kernel'a - potrzeba kilka modułów które są kompilowane, ale automatycznie i jak zmienisz z jakiegoś powodu kernel'a to zawsze można szybko dokopilować te moduły uruchamiając program konfiguracyjny.

P.S. z VMWare można korzystać darmowo przez 30 dni, a nawet dłużej jeżeli jest się alpha / beta-testerem.

lukaszn

  • Gość
emulator pod programy
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-09-01, 18:10:15 »
A dlaczego nie darmowy odpowiednik VirtualBOX ?

flak

  • Gość
emulator pod programy
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-09-02, 17:36:51 »
Cytat: lukaszn
A dlaczego nie darmowy odpowiednik VirtualBOX ?
WMware po zainstalowaniu WMtools masz kompatybilność schowka (clipboard) i drag-n-drop.
VirtualBox z tego co wiem tego nie ma.

Jeśli ktoś koniecznie chce mieć Windows zwirtualizowane to proponuje demo VMware Workstation. Po zainstalowaniu założyć i prekonfigurować kilka pustych maszyn wirtualnych. Po 30 dniach skasować VWware Workstation i zainstalować _darmowy_ VMPlayer. Player tym się różni od Workstation że nie ma akceleracji 3D i nie potrafi samodzielnie zakładać nowych maszyn wirtualnych.



P.S. Używam Windows+VMPlayera do platform programistycznych. Do wszystkiego innego wine i jestem zadowolony.