Nowe posty

Autor Wątek: softcam.key  (Przeczytany 6393 razy)

radziojedi

  • Gość
softcam.key
« dnia: 2008-07-13, 21:25:14 »
witam,
kilkanascie miesiecy temu zachcialo mi sie stworzyc centrum multimedialne, ktore oparte byloby na linuksie i byloby podlaczone oczywiscie do telewizora. naturalny wybor padl na mythtv. bez problemu skonfigurowalem mythtv z dostepem do cyfrowej telewizji naziemnej (anglia). wszystko dziala wysmienicie, jednak od pewnego czasu zamarzylo mi sie wykorzystac w moim centrum (oczywiscie tylko w celach eksperymantalnych) dobrodziejstwa karty skystar2 i pliczku softcam.key. i tutaj zaczely sie schody, poniewaz wszystko ladnie smiga, ale na kaffeine, gdzie praktycznie nie moglo sie nie udac. natomiast chxialoby sie, aby mozna byloby rowniez korzystac z tego pliczku w mythtv (albo freevo, albo linuxmce... bez znaczenia). Szukalem rozwiazania, ale jedyne co udalo mi sie znalezc, to cos o projekcie DVBConfig-sasc-ng i to wszystko.
p.s. dystrybucja nie ma znaczenia dla mnie.
dzieki za ewentualna pomoc...

radziojedi

  • Gość
softcam.key
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-07-19, 10:36:24 »
jakos udalo mi sie zrobic to, czego szukalem.
vdr jako frontend jakos do mnie nie przemawia, linuxmce jest jeszcze jakis taki (sam nie wiem), freevo jest troszke malo rozbudowany. moze po prostu przyzwyczailem sie do mythtv, gdzie mam wszystko to, czego potrzebuje.

rozwiazanie to: mythtv + sasc-ng

nie bede tutaj opisywal, na czym polega projekt sasc-ng, chetnych zapraszam do lektury google.pl

moj sprzet: celeron 2.5, 512mb ram, grafika geforce2 (composite tv-out) + skystar2 naturalnie
dystrybucja: mythbuntu 8.04 (na 7.10 tez dziala bez problemu, podejrzewam, ze dziala na wiekszosci dystrybucji, ale tego nie jestem pewien, bo nie testowalem)

rozwiazanie:
1. instalujemy najpierw odpowiednie paczki:
sudo apt-get install openssl libssl-dev mercurial devscripts subversion linux-headers-$(uname -r) build-essential gettext rcconf unzip ncftp lynx feh openbox dvbsnoop

2. sciagamy sasc-ng
svn co http://OpenSVN.csie.org/sascng sasc-ng

3. instalujemy tradycyjnie i ladujemy odpowiedni modul
cd sasc-ng/trunk/
./configure
make
make module
sudo insmod dvbloopback.ko

4. tworzymy katalog z kluczykami
sudo mkdir /var/keys
sudo touch /var/keys/ca.cache
sudo cp sc/PLUGINS/src/sc-src/examples/* /var/keys

5. i uruchamiamy nasza wirtualna karte (0 nasza karta rzeczywista, 1 nasza karta wirtualna)
./sasc-ng --cam-dir /var/keys --cam-budget -j 0:1

i to wszystko.
pozniej trzeba juz tylko w narzedziach wybrac do odbioru tv nasza karte wirtualna (1), a nie rzeczywista (0)

koniec,
jesli ktos ma jakies pytania, prosze pytac :)
projekt sasc-ng jest jeszcze w fazie eksperymentalnej, wiec moga pojawic sie gdzieniegdzie jakies bledy (mi sie zdarzyl raz - frontend pokazal brak karty podczas ogladania tv), ale ogolnie dziala wysmienicie.

pozdrawiam