Nowe posty

Autor Wątek: Problem ze stabilnością i ACPI w Linuxie  (Przeczytany 7153 razy)

greenpix

  • Gość
Problem ze stabilnością i ACPI w Linuxie
« dnia: 2008-06-14, 23:54:17 »
Witam. To mój pierwszy post na tym forum więc nie bijcie mnie jak coś źle zrobiłem ale mam wielki problem. Chciałem zainstalować linuxa, ale niestety napotkałem problem w postaci wieszania się systemu. Po wielu testach doszedłem do wniosku że to problem z acpi. Próbowałem uruchomić Gruba z parametrem noacpi, i wszystko działało idealnie oprócz karty sieciowej.Głupia nawet nie mogła pobrać adresu ip od dostawcy.Próbowałem już ubuntu pclos, suse, mandriva, mint, debian i jedynymi systemami na którymi można było sprawnie pracować był windows i kateos(Jako że pare rzeczy w tym systemie mnie wnerwia wolałbym z niego nie korzystać). Proszę pomóżcie mi bo nie wiem jak już mam kombinować.Jakby to miało w czymś pomóc to napiszę konfigurację sprzętu.



AMD Athlon 64 3000+
GA-K8ns rev 2.0
1.5 GB RAM DDR
Radeon HD2600 Pro AGP
IDE 80GB

ra-v

  • Gość
Problem ze stabilnością i ACPI w Linuxie
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-07-17, 11:41:48 »
1. Przekompiluj jądro
2. Jeśli nie pomoże to poszukaj jakiś patch do tej płyty głownej (acpi, sensory) i przekompiluj jądro.
3. Ostatecznie spróbuj powyłączać/powącząć sensory, acpi, czujniki itp w systemie, a jak nie zadziała to w jądrze i przekompiluje je

micu

  • Gość
Problem ze stabilnością i ACPI w Linuxie
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-07-18, 14:18:08 »
Cześć!

Staraj się unikać codziennej pracy na opcji "noacpi" (w laptopach ACPI kontroluje też wiatraki a bez właściwego chłodzenia sprzęt tego typu długo nie pochodzi).
Być może powinieneś podmienić tzw. tablicę DSDT na bardziej kompatybilną z Linuksem (nie wiąże się to z żadną ingerencją w sprzęt czy BIOS!). Jeśli nie wiesz co i jak, to polecam http://acpi.sourceforge.net/dsdt/index.php .
Niestety część producentów przewiduje, że ich laptop będzie pracował pod Windows i zaniedbuje inne systemy operacyjne.

Pozdrawiam
Micu