Nowe posty

Autor Wątek: HISTORIA LINUXA  (Przeczytany 10439 razy)

Xax79

  • Gość
HISTORIA LINUXA
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-09-07, 14:29:33 »
2005-09-06 23:24:12 bojleros napisał:

> 2005-09-06 21:38:57 chmooreck napisał:
 >
 > >  > Studia informatyczne ksztalca
 >  >  > WinInformatykow, ktorzy beda mieli powoli coraz mniej pracy, a wszelkie scisle
 > studia -
 >  >  > LinuxScience+Informatykow :D.
 >  >
 >  > Zapraszam w takim razie na polibude w Gliwicach :-) - kieunek Informatyka na Wydziale
 > AEiI...
 >
 > O widze Kolega z "wieży magów" ;)
 > Ja jestem z elektrycznego :]
 > Nie wiesz czy na naszej polibudzie działa jakiś LUG ??
 >

Ja za to po Mat-Fizie, oczywisicie tez kochanej polibudy w Gliwicach.

O SLUG'u slyszales ? Oni organizowali spotkania na polibudzie. Wiecej tutaj: http://silesia.linux.org.pl/

Pozdrawiam.

chmooreck

  • Gość
HISTORIA LINUXA
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-09-07, 20:04:26 »
2005-09-07 01:52:20 bojleros napisał:

 > Miałem się wybrac do Jaworzna w wakacje ale wolny czas się stracił :/. Swoją drogą dziwne że na
 > Polibudzie LUG'u nie ma , ludzi jest przecież sporo ....
 >

szkoda... bysmy sie spotkali ;-)

Lorenzo

  • Gość
HISTORIA LINUXA
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-09-07, 23:02:56 »
Od samego początku Linuksa to trzeba by ględzić o Hurd'zie, Un*xie, Xenixie......czyli coś a'la na ziemi pojawiły sie dinozaury, a gdy wyginęły zamieniły sie w rope. Potem przybyli arabowie i za tą rope wykupili wszystkie mercedesy....

Sadze, że musiał byś na wstepie napisać coś o pierwszych systemach unixowych, przedstawić ich filozofie, potem zająć się projektami open source bądź FSF, GNU/GPL etc.

A dalej to już by się znalazło na rozwój systemu, konkretne dystrybucje, co łączy co dzieli, et cetera.

Duża to ma być praca ????

bojleros

  • Gość
HISTORIA LINUXA
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-09-07, 23:08:58 »
2005-09-07 20:04:26 chmooreck napisał:

> 2005-09-07 01:52:20 bojleros napisał:
 >
 >  > Miałem się wybrac do Jaworzna w wakacje ale wolny czas się stracił :/. Swoją drogą dziwne
 > że na
 >  > Polibudzie LUG'u nie ma , ludzi jest przecież sporo ....
 >  >
 >
 > szkoda... bysmy sie spotkali ;-)

Jakbym sie wybierał to dam znać mailem , jak chcesz to też pisz. Zawsze bedzie można na jakieś ciekwe tematy pogadać.

chmooreck

  • Gość
HISTORIA LINUXA
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-09-08, 00:25:06 »
> Jakbym sie wybierał to dam znać mailem , jak chcesz to też pisz. Zawsze bedzie można na jakieś
 > ciekwe tematy pogadać.

daj znac... ze tak powiem mieszkam w Jaworznie... wiec bede mial dodatkowa motywacje, zeby wygospodarowac troche czasu ;-)

bojleros

  • Gość
HISTORIA LINUXA
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-09-08, 14:03:37 »
2005-09-08 00:25:06 chmooreck napisał:

>  > Jakbym sie wybierał to dam znać mailem , jak chcesz to też pisz. Zawsze bedzie można na
 > jakieś
 >  > ciekwe tematy pogadać.
 >
 > daj znac... ze tak powiem mieszkam w Jaworznie... wiec bede mial dodatkowa motywacje, zeby
 > wygospodarowac troche czasu ;-)

Fajnie się gada ale troche jesteśmy offtopic ... mam nadzieje że nie masz nic przeciwko mailom :D

ryby007

  • Gość
HISTORIA LINUXA
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-09-08, 20:21:02 »
2005-09-07 23:02:56 Lorenzo napisał:

> Od samego początku Linuksa to trzeba by ględzić o Hurd'zie, Un*xie, Xenixie......czyli coś a'la
 > na ziemi pojawiły sie dinozaury, a gdy wyginęły zamieniły sie w rope. Potem przybyli arabowie i
 > za tą rope wykupili wszystkie mercedesy....
 >
 > Sadze, że musiał byś na wstepie napisać coś o pierwszych systemach unixowych, przedstawić ich
 > filozofie, potem zająć się projektami open source bądź FSF, GNU/GPL etc.
 >
 > A dalej to już by się znalazło na rozwój systemu, konkretne dystrybucje, co łączy co dzieli, et
 > cetera.
 >
 > Duża to ma być praca ????
 >
Po pierwsze to nie jestem na studiach bo jestem cieleba i nie zdawałem matury więc znalazłem się na policealnym studium.
Po drugie to przydałyby się konkretne strony jak ktoś napotkał przypadkiem szeroko opisane.
Po trzecie to ta praca może wynosić min 20str. ale im więcej tym lepiej.
PS.Dziękuje bardzo za podpowiedzenie co napisać na początek tylko najgorsze to chyba będzie opisanie różnice między dystr. i ich kolejne odłamy:)))

Lorenzo

  • Gość
HISTORIA LINUXA
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-09-08, 22:00:55 »
Na g00glach dużo jest artów na ten temat.
Pozbieranie tego w całość jest troche żmudne, ale...

Tu jest troche artykułów co na szybkości znalazłem
http://linux.gery.pl/dzialy/
http://linux.gery.pl/toc
http://www.google.pl/search?hs=xfR&hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl-PL%3Aofficial_s&q=historia+linuksa&btnG=Szukaj&lr=lang_pl
http://www.google.pl/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl-PL%3Aofficial_s&hl=pl&q=historia+linuxa&lr=lang_pl&btnG=Szukaj+w+Google

Nicholas Wells "Arkana. Linux. Serwery sieciowe"
W tej ksiązce jest zwięźle i przystępnie opowiedziane wiele rzeczy (co prawda przed 1998) i mogłaby ci się przydać.

Poszukaj na serwisach linuksowych i serwisach dla danych dystrybucji. Coś się znajdzie na pewno ;-)



difrost

  • Gość
HISTORIA LINUXA
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-09-08, 22:11:07 »
Znajdz (moze gdzies w bibliotece) ksiazke  Jądro systemu UNIX. Nowe horyzonty nijakiego Uresh Vahalia. Tam masz caly rozdzial (pierwszy) poswiecony historii Unixa! Jest genialnie opisany. To dobry wstep do pracy. Do tego poszukaj cos o POSIX'ie. Jesli nie znajdziesz jej nigdzie, to moge ewentualni zrobic dla Ciebie skana, ale dopiero na poczatku pazdziernika, bo teraz nie bardzo moge.

bortas

  • Gość
HISTORIA LINUXA
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-09-10, 20:24:52 »
2005-09-06 23:24:12 bojleros napisał:

> 2005-09-06 21:38:57 chmooreck napisał:
 >
 > >  > Studia informatyczne ksztalca
 >  >  > WinInformatykow, ktorzy beda mieli powoli coraz mniej pracy, a wszelkie scisle
 > studia -
 >  >  > LinuxScience+Informatykow :D.
 >  >
 >  > Zapraszam w takim razie na polibude w Gliwicach :-) - kieunek Informatyka na Wydziale
 > AEiI...
 >
 > O widze Kolega z "wieży magów" ;)
 > Ja jestem z elektrycznego :]
 > Nie wiesz czy na naszej polibudzie działa jakiś LUG ??
 >

"wieża magów" ...dobre:P nie jestem informatykie m, ale elektronikiem z ww wiezy, teraz na 3 roku mielismy freebsd (jeden semestr) i musze powiedziec ze to byla zapchaj dziura, bo kto nie jest w temacie okolo unixowym z tych zajec nic nie wyniosl, a znajomosc tych systemow przyda sie napewno niejednemu ("nawet" elektronikowi :P)

rysiekmus

  • Gość
HISTORIA LINUXA
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-11-05, 16:54:36 »
2005-09-06 17:37:46 ryby007 napisał:

> Mam wielką prośbe aby mi ktoś polecił dużo materiału na temat historii linuxa bo szukałem w
 > internetowych encyklopediach ale wciąż mało.Poprostu chciałem napisać konkretną prace kontrolną
 > gdyż uczęszczam na studium informatyczne.Potrzebowałbym materiał zawierający od samego początku
 > powstania unixa przez linuxa do czasów dzisiejszych tak aby u nas w szkole zainteresowli się
 > nauczyciele tym systemem bo narazie uważajążę jast zbyt skomplikowany:)))Pomocy!

Cześć,

ja od 1986 roku pracuję główie na Unix-ie.
Może na tej stronie coś się znajdzie?
http://www.levenez.com/unix/
Rysiek

dulus

  • Gość
HISTORIA LINUXA
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-11-05, 18:41:27 »
2005-09-08 22:11:07 difrost napisał:

> Znajdz (moze gdzies w bibliotece) ksiazke  Jądro systemu UNIX. Nowe horyzonty nijakiego Uresh
 > Vahalia. Tam masz caly rozdzial (pierwszy) poswiecony historii Unixa! Jest genialnie opisany.
 > To dobry wstep do pracy. Do tego poszukaj cos o POSIX'ie. Jesli nie znajdziesz jej nigdzie, to
 > moge ewentualni zrobic dla Ciebie skana, ale dopiero na poczatku pazdziernika, bo teraz nie
 > bardzo moge.
 >
BDB propozycja polecam również: M.Bach - Budowa systemu operacyjnego UNIX. No i książki Stevensa o Uniksie.