Nowe posty

Autor Wątek: Brak dźwięku w Wine  (Przeczytany 4773 razy)

darkhog

  • Gość
Brak dźwięku w Wine
« dnia: 2008-07-16, 21:42:34 »
Już drugi raz zakładam ten wątek, a ktoś mi go chamsko usuwa. No nic. Mój problem polega na tym, że gdy uruchamiam program pod wine, to mi dźwięk nie działa. Sprawdzałem w winecfg i niby wszystko w porządku, klikam Test Dźwięku, słychać, ale gdy uruchamiam jakiś program korzystający z dźwięku pod wine, to dźwięku niet. O co chodzi? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

arctgx

  • Gość
Brak dźwięku w Wine
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-07-16, 22:10:48 »
Jeśli dziś od rana do wczesnego popołudnia tworzyłeś jakiegoś posta, to mógł on wraz z innymi z tej pory przepaść:

http://forum.linux.pl/viewtopic.php?id=12405&action=new

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Brak dźwięku w Wine
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-07-16, 22:43:44 »
Napisz co wyświetla się w konsoli - inaczej trudno powiedzieć.

Czy jest jakiś program odpalany na Wine, na którym dźwięk chodzi (np. jakiś mediaplayer)?

Jaki dokładnie program odpalasz? Sprawdź na http://appdb.winehq.org/ czy nie są znane problemy z danym programem pod Wine.

Jeżeli to gra napisana z użyciem DirectX, to może wymagać natywnych (windowsowych) bibliotek, gdyż te z Wine za dobrze sobie z dźwiękiem nie radzą.

darkhog

  • Gość
Brak dźwięku w Wine
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-07-17, 07:05:18 »
Nie, to dotyczy każdego programu z programami wykorzystującymi do odtwarzania dźwięku bibliotekę bass.dll. A w konsoli nic się nie wyświetla. Kiedyś miałem Mandrake'a 10.1 i w tej wersji, kiedy próbowałem odpalić ten program, co go chcę odpalić, to dźwięk był :(

Brix

  • Gość
Brak dźwięku w Wine
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-07-17, 13:15:41 »
Jeśli przy alsie programy z win dalej Ci milczą jak grób, wybierz w konfiguratorze sterownik na OSS (tylko!) i sprawdź co się będzie działo...

darkhog

  • Gość
Brak dźwięku w Wine
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-07-17, 13:55:40 »
Wypróbowałem wszystkie drivery. Ostatecznie zadziałało przy EsounD