Nowe posty

Autor Wątek: CloneDVD pod Linuxa  (Przeczytany 5631 razy)

borat1979

  • Gość
CloneDVD pod Linuxa
« dnia: 2008-07-16, 01:09:30 »
Czy istnieje dobry zamiennik Windowsowego CloneDVD.
Chodzi mi o podobną funkcjonalności programu czyli możliwość usuwania reklam, ścieżek audio itp.

arctgx

  • Gość
CloneDVD pod Linuxa
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-07-16, 02:05:15 »
Jeśli chodzi o funkcjonalność, to prawdopodobnie znalazłbyś trochę narzędzi. Ale nie znam ani CloneDVD, ani większości narzędzi, o których niżej - a powiem Ci tylko tyle, że niektóre z nich działają w środowisku tekstowym (i trzeba trochę poczytać o ich działaniu), choć możliwości mają naprawdę spore (o pierwszym z wymienionych mogę tak powiedzieć). Poszukaj czegoś przede wszystkim na temat narzędzi MPlayer/MEncoder oraz transcode, dalej streamdvd, acidrip czy lxdvdrip (3 ostatnie podaję za artykułem z Linux + 08.2006).

borat1979

  • Gość
CloneDVD pod Linuxa
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-07-16, 03:54:55 »
Chodzi mi o w miarę wygodny w obsłudze program.
Nie zamierzam klepać masy komend tylko po to żeby zrobić kopię płyty.
Komputer ma mi służyć do wykonania określonej rzeczy a nie rzeźbienia godzinami przy czynności, która powinna zająć najwyżej kilka minut.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
CloneDVD pod Linuxa
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-07-18, 12:47:18 »
k3b nie łaska wypróbować?
A google użyć?
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

borat1979

  • Gość
CloneDVD pod Linuxa
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-07-23, 01:31:52 »
Cytat: roca
k3b nie łaska wypróbować?
A google użyć?
Używałeś kiedyś CloneDVD ???

Pokaż mi w K3B  funkcje umożliwiającą zgranie 2 warstwowej płyty z filmem na zwykłe DVD z możliwością usunięcia niechcianych elementów takich jak : reklamy, ścieżki audio w innych językach, napisy, czy materiały dodatkowe (zwiastuny itp.) z zachowaniem działającego menu płyty DVD.

Nie potrzebuje programu do wykonania prostej kopii bo to można zrobić każdym programem do nagrywania płyt !!

  • Gość
CloneDVD pod Linuxa
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-07-23, 07:16:55 »
Cytat: roca
A google użyć?
I dobrze napisał :)

Ale skoro czujesz taki googlowstręt to tylko twoja strata, bo już dawno znalazłbyś coś co nazywa się k9copy.

ZipoKing

  • Gość
CloneDVD pod Linuxa
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-07-23, 22:45:33 »
Poza tym proszę zapoznać się z regulaminem forum, w którym wyraźnie napisane jest, iż zabrania się publikowania jakichkolwiek treści nakłaniających do piractwa lub niesprzecznych z prawem; a wg mnie ingerencja w zawartość płyty DVD (usuwanie reklam, etc.) jest nie do końca z obowiązującym prawem (m.in. prawem autorskim).

arctgx

  • Gość
CloneDVD pod Linuxa
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-07-24, 00:22:17 »
Tylko żebyśmy nie popadli z drugiej strony w paranoję polegającą na nazywaniu piractwem każdej czynności kopiowania lub modyfikacji takiej płytki. Dla domowego użytku (i nauki choćby) mogę legalnie robić sobie kopie czy remiksy oryginalnej płyty lub płyt, w szczególności na miejsce reklam wsadzić ekran kontrolny ;) A oryginalna płytka niech sobie bezpiecznie leży. Piszę teoretycznie, bo nie mam czasu na takie zabawy (a chciałbym), a jednak chcę zabrać głos przeciw przesadnej podejrzliwości.

To trochę jakby każdego kupującego zapałki traktować jak potencjalnego podpalacza i zabraniać pisać o technikach wzniecania ognia, bo może je wykorzystać piroman...