Programowanie > Inne

Problem z kompilacją i uruchamianiem binarek

(1/2) > >>

:
Wiem wiem.. smiesznie brzmi, alemam naprawde duzy problem. plytka z systemem bootuje sie ok, ale jak dochodzi do wykonania komendy (np knoppix lang=pl, albo ktorejkolwiek z menu pomocy F2) sytuacja sie powtarza... slysze odglos zmiany rozdzielczosci monitora i....ciemno. Przy probie uruchomienia w trybie failsafe zaczyna sie ladowac, ale pod linijka:\\"ESR value before enabling vector 0000002\\" kursor miga..  i  nic sie nie dzieje.Zauwazyle jeszcze kilka linijek wyzej zdanie \\"SMP motherboard not detected\\" Czy to ma cos wspolnego z tym?  Pomozcie mi, juz podmienialem grafike, robilem rozne cuda - i ciagle to samo. Pomocy !!!

karsonjey:
Coz moze byc kilka mozliwych problemow  czesto sie zdaza ze plytka ma drobny defekt i sie blokije w czasie stary mozliwe ze masz za mala pamiec ram i tez efekt podobny, najbardziej prawdopodobnym problemem jest jakas peryferyka ktora na starcie system niejest w stanie skonfigurowac wiec w opcjach boot wpisz   noconfig  i wtedy skonfigurujesz reszte recznie.Mozesz ewentualnie odlaczyc wszystkie dodatki np.drukarke siec kamerke. i po wejsciu w menu ustawisz je pozniej .Pozdrowka .

karsonjey:
Wydaje sie ze rozwiazales juz problem bo jako ostatecznosc pozostaje start w szacie tekstowej -fail-safe .

Xax79:
2005-05-26 07:31:18 lokiz napisał:

> Wiem wiem.. smiesznie brzmi, alemam naprawde duzy problem. plytka z systemem bootuje sie ok, ale
 > jak dochodzi do wykonania komendy (np knoppix lang=pl, albo ktorejkolwiek z menu pomocy F2)
 > sytuacja sie powtarza... slysze odglos zmiany rozdzielczosci monitora i....ciemno. Przy probie
 > uruchomienia w trybie failsafe zaczyna sie ladowac, ale pod linijka:\\"ESR value before
 > enabling vector 0000002\\" kursor miga..  i  nic sie nie dzieje.Zauwazyle jeszcze kilka
 > linijek wyzej zdanie \\"SMP motherboard not detected\\" Czy to ma cos wspolnego z tym?
 > Pomozcie mi, juz podmienialem grafike, robilem rozne cuda - i ciagle to samo. Pomocy !!!

sproboja w czasie startu dodac parametr: nolapic lub noapic lub apm=off

Do poczytania:
http://forums.gentoo.org/viewtopic-p-1758356-highlight-esr.html#1758356
(nie przejmuj sie, ze to Gentoo, wyglada na to ze problem dotyczny kernela i niektorych typow plyt glownych).

:
A mi się wydaje że już mi się udało to rozwiązać. Zrobiłem upgrade BIOSa tej badziewnej płyty, potem wystartowałem z opcją nosmp, i ruszył. Problem leży raczej po stronie płyty głównej, a raczej po stronie modelu. Już znalazłem wypowiedź jednego klienta - teżmiał płytęDFI AD77 - dlatego się teraz nie dziwię. Dzięki wszystkim za pomoc.
pzdr

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej