Nowe posty

Autor Wątek: Problem z kompilacją i uruchamianiem binarek  (Przeczytany 6034 razy)

  • Gość
Problem z kompilacją i uruchamianiem binarek
« dnia: 2005-05-26, 07:31:18 »
Wiem wiem.. smiesznie brzmi, alemam naprawde duzy problem. plytka z systemem bootuje sie ok, ale jak dochodzi do wykonania komendy (np knoppix lang=pl, albo ktorejkolwiek z menu pomocy F2) sytuacja sie powtarza... slysze odglos zmiany rozdzielczosci monitora i....ciemno. Przy probie uruchomienia w trybie failsafe zaczyna sie ladowac, ale pod linijka:\\"ESR value before enabling vector 0000002\\" kursor miga..  i  nic sie nie dzieje.Zauwazyle jeszcze kilka linijek wyzej zdanie \\"SMP motherboard not detected\\" Czy to ma cos wspolnego z tym?  Pomozcie mi, juz podmienialem grafike, robilem rozne cuda - i ciagle to samo. Pomocy !!!

karsonjey

  • Gość
Problem z kompilacją i uruchamianiem binarek
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-05-27, 16:26:47 »
Coz moze byc kilka mozliwych problemow  czesto sie zdaza ze plytka ma drobny defekt i sie blokije w czasie stary mozliwe ze masz za mala pamiec ram i tez efekt podobny, najbardziej prawdopodobnym problemem jest jakas peryferyka ktora na starcie system niejest w stanie skonfigurowac wiec w opcjach boot wpisz   noconfig  i wtedy skonfigurujesz reszte recznie.Mozesz ewentualnie odlaczyc wszystkie dodatki np.drukarke siec kamerke. i po wejsciu w menu ustawisz je pozniej .Pozdrowka .

karsonjey

  • Gość
Problem z kompilacją i uruchamianiem binarek
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-05-27, 18:07:17 »
Wydaje sie ze rozwiazales juz problem bo jako ostatecznosc pozostaje start w szacie tekstowej -fail-safe .

Xax79

  • Gość
Problem z kompilacją i uruchamianiem binarek
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-27, 21:39:24 »
2005-05-26 07:31:18 lokiz napisał:

> Wiem wiem.. smiesznie brzmi, alemam naprawde duzy problem. plytka z systemem bootuje sie ok, ale
 > jak dochodzi do wykonania komendy (np knoppix lang=pl, albo ktorejkolwiek z menu pomocy F2)
 > sytuacja sie powtarza... slysze odglos zmiany rozdzielczosci monitora i....ciemno. Przy probie
 > uruchomienia w trybie failsafe zaczyna sie ladowac, ale pod linijka:\\"ESR value before
 > enabling vector 0000002\\" kursor miga..  i  nic sie nie dzieje.Zauwazyle jeszcze kilka
 > linijek wyzej zdanie \\"SMP motherboard not detected\\" Czy to ma cos wspolnego z tym?
 > Pomozcie mi, juz podmienialem grafike, robilem rozne cuda - i ciagle to samo. Pomocy !!!

sproboja w czasie startu dodac parametr: nolapic lub noapic lub apm=off

Do poczytania:
http://forums.gentoo.org/viewtopic-p-1758356-highlight-esr.html#1758356
(nie przejmuj sie, ze to Gentoo, wyglada na to ze problem dotyczny kernela i niektorych typow plyt glownych).

  • Gość
Problem z kompilacją i uruchamianiem binarek
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-05-28, 07:49:38 »
A mi się wydaje że już mi się udało to rozwiązać. Zrobiłem upgrade BIOSa tej badziewnej płyty, potem wystartowałem z opcją nosmp, i ruszył. Problem leży raczej po stronie płyty głównej, a raczej po stronie modelu. Już znalazłem wypowiedź jednego klienta - teżmiał płytęDFI AD77 - dlatego się teraz nie dziwię. Dzięki wszystkim za pomoc.
pzdr

bergo

  • Gość
Problem z kompilacją i uruchamianiem binarek
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-05-26, 01:06:12 »
Witam,
mam problem z kompilacją programów (kdevelop) i uruchamianiem binarek. Przy kompilacji nie uruchamia configure bo"/bin/sh bad interpreter Brak dostepu", a przy uruchamianiu binarek "Brak dostępu". Jak uruchamiam conigure ręcznie (w konsoli kdevelopa) pisząc bash ./configure to dochodzi do momentu:
"checking whether the C++ compiler works... configure: error: cannot run C++ compiled programs."
Nie używam cros-compilacji więc zmienna host mnie nie interesuje.

Najpierw myślałem, że to problem opcji montowania (katalog w którym kompiluję jest oddzielną partycją, zamontowana jako /home/ja/partycja_1), albo praw dostępu: ale w fstab mam opcję "exec" (pierwej było defaults) dla tej partycji a prawa są na 777 więc z tym problemu nie ma. Mimo to ciągle dostaję ten błąd.

Najlepsze jest to, że próbowałem kompilować w innym katalogu (także partycja, ale zamontowana w głównym drzewie, jako /partycja_2 - ona ma wpisy w fstab na defaults, prawa na 777) i się udało - bezbłędnie.

Jestem w prawdziwej kropce i nie rozumiem czemu tak się dzieje. Teraz po głowie mnie się kołata, że może patemu, że "partycja_1" jest częścią rozszerzonej partycji /dev/hdx7, a "partycja_2" jest "normalna" /dev/hdx3

Jedyne rozwiązanie, póki co, to chyba przemontować... partycja_2 -> partycja_1 i vice versa. Jeszcze nie próbowałem, ale "na czuja" powinno zadziałać. Chociaż nawet jeśli to będzie mni gryzło Dlaczego wcześniej się nie udawało...

Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam,
Bergo

wojtekm

  • Gość
Problem z kompilacją i uruchamianiem binarek
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-05-26, 13:56:50 »
Upewnij się, że nie działasz w restricted shell-u, czyli np. bashu uruchomionum z opcją '-r' lub rbash-u, bo wtedy masz prawa do uruchamiania programów jedynie ze ścieżek podanych w zmiennej PATH, której nie możesz zmienić.

Wojtek

bergo

  • Gość
Problem z kompilacją i uruchamianiem binarek
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-05-26, 14:11:16 »
Heh, udało się rozwiązać :)

W fstab miałem exec,user a okazuje się, ze user idzie min. z flagą noexec - no i wszystko jasne, wystarczy zamienić kolejność opcji.

Kurde głupi problem, ale ze dwa dni to normalnie nei spałem ;)

Pozdrawiam,
Bergo