Nowe posty

Autor Wątek: Debian Lenny + Iceweasel (Firefox) 3  (Przeczytany 6969 razy)

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Debian Lenny + Iceweasel (Firefox) 3
« dnia: 2008-07-12, 21:41:36 »
Kojarzę, że jest na forum kilku użytkowników Debiana, więc postanowiłem zacząć ten wątek.

W repozytorium Lennego wczoraj albo dzisiaj pojawił się Iceweasel 3 zastępujący tego w wersji 2. I od razu są problemy :] Mianowicie u części osób przeglądarka zawsze startuje w trybie offline i trzeba za każdym razem ręcznie przełączyć opcję Plik -> Pracuj w trybie offline.

Błąd jest już zgłoszony (http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=483167), a tymczasowym rozwiązaniem może być wyrzucenie "network manager"-a z skryptów startowych. U mnie zadziałało, a i tak go nie używam.

Jednocześnie gdyby ktoś miał dodatkowe informacje na ten temat, to proszę umieszczać w tym wątku.


Pozdrawiam.

arctgx

  • Gość
Debian Lenny + Iceweasel (Firefox) 3
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-07-12, 23:40:19 »
  ~ $ apt-cache policy iceweasel
iceweasel:
  Zainstalowana: 3.0~rc2-2
  Kandydująca: 3.0~rc2-2
  Sposób przypięcia: 3.0~rc2-2
  Tabela wersji:
 *** 3.0~rc2-2 1001
        990 ftp://ftp.pl.debian.org testing/main Packages
        101 ftp://ftp.pl.debian.org unstable/main Packages
        100 /var/lib/dpkg/status
     2.0.0.12-0etch1 1001
        500 ftp://ftp.pl.debian.org stable/main Packages
Do mojego repo jeszcze nie dotarła, więc na razie nie sprawdzę. A i tak używam wersji zbudowanej ze źródeł, a tę debianową zainstalowałem dla porównania czy jaj opiekunowie poradzili sobie z błędem opisanym tu: http://forum.linux.pl/viewtopic.php?id=11821 który odpowiada za zamrażanie przez pracę na dysku (iowait=100% w top?).

Piszesz o skryptach startowych w /etc/rc?d czy o czymś mi nieznanym, z czego sam Iceweasel korzysta na starcie?

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Debian Lenny + Iceweasel (Firefox) 3
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-07-13, 00:16:28 »
Tak, chodzi o skrypty rc.

A błędy i tak są :/ Nie wiem czy ten, o którym piszesz został poprawiony. Ale niektóre strony źle się renderują, choć na FF/Iceweaselu 2 wyglądały dobrze.

Jeszcze jedna uwaga: po updacie Iceweasel 3 nie zaimportował mi zakładek.
Polecam więc skopiować katalog ~/.mozilla przed odpaleniem nowej wersji.
Na szczęście w ~/.mozilla/firefox/________.default/bookmarks.bak była kopia moich zakładek - wystarczyło skopiować gdzieś ten plik, nadać mu rozszerzenie .html i zaimportować z menadżera zakładek.

Jak dla mnie wersja 3.0 jest słabo dopracowana i IMO nie nadaje się do Testing.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Debian Lenny + Iceweasel (Firefox) 3
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-07-13, 01:04:23 »
Cytat: arctgx
  ~ $ apt-cache policy iceweasel
iceweasel:
  Zainstalowana: 3.0~rc2-2
  Kandydująca: 3.0~rc2-2
  Sposób przypięcia: 3.0~rc2-2
  Tabela wersji:
 *** 3.0~rc2-2 1001
        990 ftp://ftp.pl.debian.org testing/main Packages
        101 ftp://ftp.pl.debian.org unstable/main Packages
        100 /var/lib/dpkg/status
     2.0.0.12-0etch1 1001
        500 ftp://ftp.pl.debian.org stable/main Packages
Mam tą samą wersję.

Cytat: ultr
Jeszcze jedna uwaga: po updacie Iceweasel 3 nie zaimportował mi zakładek..
U mnie zakładki importowało w ten sposób, że mogę je przeglądać ale gdy chcę dodać nowe zakładki do folderów, które stworzyłem w dwójce to trójka już ich nie widzi i nie mogę nic dodać do tych zakładek.

Od siebie dodam tyle, że albo mi się wydaje albo sam Iceweasel otwiera się dłużej i w ogóle się ślimaczy jeśli chcę się otworzyć jakiekolwiek  menu, notomiast z Firefoksem pobranym z firefox.pl nie ma tych problemów, może dlatego że to wersja finalna a ta póki co kandydat jeszcze :)

Pozdrawiam!

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Debian Lenny + Iceweasel (Firefox) 3
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-07-13, 01:22:59 »
Własnie urzywam Firefox3 z firefox.pl i działa o wiele lepiej, tzn. szybciej i w ogóle strony wyglądają ładniej, tak więc ja zostaję przy Firefoksie, zresztą zawsze wolałem Firefoksa, Iceweasel mi nigdy nie odpowiadał :)

Co do poprzedniego postu, zauważyłem że jednak mam dostęp do zakładek z folderów, czyli u mnie zakładki zaimportowało w całości :)

Pozdrawiam!

arctgx

  • Gość
Debian Lenny + Iceweasel (Firefox) 3
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-07-13, 02:10:29 »
Z http://kb.mozillazine.org/Browser.places.importBookmarksHTML na temat browser.places.importBookmarksHTML

Cytuj
True
Import the contents of bookmarks.html into Places and set the preference to false.
False
Do not import the contents of bookmarks.html. (Default)
U mnie po ustawieniu na true zaimportowało. Ale nie pamiętam jak było domyślnie.