Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Likwidacja FAQ - połączenie z działem Artykułów?  (Przeczytany 8320 razy)

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Nie wiem czy to dobry pomysł, ale zastanawiam się nad sensownością rozbijania materiałów na FAQ i Artykuły. Może lepiej żeby wpisy w FAQ były po prostu krótszymi artykułami? Zawsze to będzie wszystko w jednym miejscu.

PS. Przydałoby się może też wynikłe na forum porady zebrać i gdzieś umieścić dla potomnych :)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

arctgx

  • Gość
Likwidacja FAQ - połączenie z działem Artykułów?
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-07-11, 21:36:39 »
Dla mnie dotychczasowy podział jest trochę sztuczny, więc jestem za połączeniem, byleby przy podziale na tematy nie powstał chaos. Wyobrażam sobie użytkownika, który szuka czegoś dla siebie w dwóch osobnych miejscach.

Przy okazji: przeglądanie obu działów jest u mnie ciężkie ze względu na ładowanie menu ze spisem treści. Ciekawe czy to dałoby się usprawnić. A może w ogóle nie umieszczać całego spisu treści na stronie z artykułem, tylko jak choćby na forum, ścieżkę typu "Programowanie/BASH", z linkiem do Programowania i Basha (kolejnych głębokości drzewa). A spis treści mógłby być dostępny na osobnej stronie.

arctgx

  • Gość
Likwidacja FAQ - połączenie z działem Artykułów?
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-07-11, 21:44:30 »
Jeszcze coś ogólniejszego, skoro już bierzesz się za robótkę.

Przydałby się komentarzom do Howto, Newsów czy innych tekstów dobry zestaw tagów w rodzaju BBCode. Teraz trudno ocenić czy i kiedy działają znaczniki ze zwykłego HTML.

Tak samo, wzorem forum, jeśli klikamy "odpowiedź" i zawiera ona czyjś cytat, to warto by ją jakoś CSS-em wyodrębnić, a i od razu byłaby wyposażona w nazwę autora (quote=autor czy coś tam).

A co sądzicie o możliwości edycji tych komentarzy?

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Likwidacja FAQ - połączenie z działem Artykułów?
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-07-13, 22:34:28 »
Cytat: arctgx
Dla mnie dotychczasowy podział jest trochę sztuczny, więc jestem za połączeniem, byleby przy podziale na tematy nie powstał chaos. Wyobrażam sobie użytkownika, który szuka czegoś dla siebie w dwóch osobnych miejscach.

Przy okazji: przeglądanie obu działów jest u mnie ciężkie ze względu na ładowanie menu ze spisem treści. Ciekawe czy to dałoby się usprawnić. A może w ogóle nie umieszczać całego spisu treści na stronie z artykułem, tylko jak choćby na forum, ścieżkę typu "Programowanie/BASH", z linkiem do Programowania i Basha (kolejnych głębokości drzewa). A spis treści mógłby być dostępny na osobnej stronie.
Tak więc nie ma już dwóch osobnych działów - właśnie zakończone zostało importowanie artykułów z FAQ. Zapraszam do dodawania swoich (nawet krótkich) artykułów :)

Jednocześnie zapożyczyłem silnik do nawigacji w artykułach z linków - chyba będzie najwygodniejszy. Poprzedni faktycznie czasem nieco zamulał.

Cytat: arctgx
Przydałby się komentarzom do Howto, Newsów czy innych tekstów dobry zestaw tagów w rodzaju BBCode. Teraz trudno ocenić czy i kiedy działają znaczniki ze zwykłego HTML.

Tak samo, wzorem forum, jeśli klikamy "odpowiedź" i zawiera ona czyjś cytat, to warto by ją jakoś CSS-em wyodrębnić, a i od razu byłaby wyposażona w nazwę autora (quote=autor czy coś tam).
Zajmę się zatem dodaniem edycji komentarzy.

Nie wiem czy jakieś tagi poza cytatem są potrzebne? To w końcu ma być tylko komentarz - linki same się robią, a nic poza tym chyba nie jest konieczne? :)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

arctgx

  • Gość
Likwidacja FAQ - połączenie z działem Artykułów?
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-07-13, 23:34:13 »
Myślę że CODE byłby jak najbardziej potrzebny przy komentarzach do artykułów - przekonałem się nieraz choćby na swoich:

http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=41&show=392
czy
http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=89&show=391

- zerknij na dyskusje pod spodem. Brak CODE robił cuda, brak możliwości edycji nie pozwalał tych cudów sprzątnąć ;)

Może w dziale newsów czy ogłoszeń o pracy taki CODE mało kiedy byłby potrzebny, ale przy poradnikach - widzisz sam.

Cieszę się, bo przy okazji ładowania tych dwóch artykułów zauważyłem że pozbyłeś się ciężkiego menu i już znacznie szybciej idzie :)

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Likwidacja FAQ - połączenie z działem Artykułów?
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-07-13, 23:41:20 »
No fakt... w artykułach jest to potrzebne :)

A menu musi być zauważalnie szybsze - w końcu teraz z kesza jest ładowany krótki html, bez niepotrzebnego js.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

arctgx

  • Gość
Likwidacja FAQ - połączenie z działem Artykułów?
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-07-14, 00:12:02 »
"Artykuły i opracowania" warto by oblinkować na stronę wyświetlającą listę wszystkich, która w specjalnych sytuacjach mogłaby być potrzebna (choć na ogół kosztowała kawał czasu przy ładowaniu). Wtedy gdy ktoś pamięta jakieś słowo z artykułu lub nazwisko autora, ale nie wie jak trafić, to może wejść na taką zbiorówkę i wyszukać wg tego klucza.

Jeśli konstrukcja bazy danych nie robi problemu, można by jeszcze umożliwić sortowanie każdej z list według daty stworzenia lub modyfikacji. O tej ostatniej już chyba kiedyś bez echa lub aprobaty wspominałem ;)

Podobnie z newsami, które choć dawno zeszły z list najnowszych, to żyją dyskusją, jak ostatnio było ze sprawą Reisera.

Ha, jeszcze jedna rzecz, którą chciałbym poddać dyskusji: zawartość paska tytułu i to gdziekolwiek :) Mamy teraz np. tekst "Forum.Linux.pl - Polskie Forum Linuksa", który sam potrafi nie mieścić się w wyświetlanym miejscu (ramka okna, pasek zakładek, pasek zadań). Jeśli mam kilka wątków otwartych, to każda zakładka pokazuje mi ten sam tekst - muszę wejść do niej by zobaczyć co w środku. Gdyby tytuł zaczynał się od tytułu wątku, artykułu itp. a dopiero kończył się ogólniejszą informacją, byłoby z tego punktu widzenia praktyczniej. To pewnie częściowo i dla ZipoKinga propozycja zmiany.