Nowe posty

Autor Wątek: pine i jego konfiguracja  (Przeczytany 3726 razy)

cicho-ciemny1

  • Gość
pine i jego konfiguracja
« dnia: 2008-07-09, 08:31:05 »
Czy kos wie jak skonfigurować pine aby mógł odbierać pocztę np z tlenu lub wp

ra-v

  • Gość
pine i jego konfiguracja
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-07-09, 08:57:40 »

tadzik1990

  • Gość
pine i jego konfiguracja
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-07-09, 09:32:01 »
Z tego co wiem pine nie odbiera poczty, służy jedynie do jej czytania.
Do pobierania masz fetchmail/getmail

ra-v

  • Gość
pine i jego konfiguracja
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-07-09, 09:38:04 »
Jeśli do pobierania potrzeba innego programu to chyba trzeba go użyć.
To moniżej może pomóc, albo i nie.

Autor: Maciej Michalec

Tuż po uruchomieniu, Pine zajmie się stworzeniem folderu mail/ w katalogu domowym użytkownika. Po chwili naszym oczom ukaże menu programu. Zanim zaczniemy wykorzystywać go do odbierania i wysyłania poczty konieczna będzie oczywiście jego konfiguracja. Autorzy programu o tyle ułatwili nam to zadanie, iż zrobimy to bez potrzeby ręcznego 'grzebania' w plikach konfiguracyjnych. Naciskamy więc klawisz s dzięki któremu przejdziemy do ustawień Pine, a następnie c co spowoduje że znajdziemy się w miejscu gdzie będziemy mogli skonfigurować program. Na samej górze znajdziemy najważniejsze, niezbędne do połączenia się z nasza internetową skrzynką mailową dane. Oprócz tego Pine oferuje także dziesiątki innych opcji dzięki którym możemy go dowolnie spersonalizować. Oczywiście nie jest to jedyny sposób konfiguracji Pine. Poradzić z nią możemy sobie także poprzed edycję pliku .pinerc znajdującego się w katalogu domowym użytkownika. Lokalizacja systemowego pliku konfiguracyjnego Pine to natomiast /etc/pine.conf.

xavery

  • Gość
pine i jego konfiguracja
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-07-09, 10:49:16 »
Cytat: tadzik1990
Z tego co wiem pine nie odbiera poczty, służy jedynie do jej czytania.
Do pobierania masz fetchmail/getmail
Sam nie używam Pine'a ale byłem ciekaw czy może on pracować jako klient protokołów POP3/IMAP i oto co znalazłem w FAQ na stronie dpomowej Pine'a:
Cytuj
Versions of PC-Pine prior to 4.00 cannot be used with a POP (Post Office Protocol) server. With Unix Pine, and with PC-Pine 4.00 and after, you can access a POP server in "online" mode.
Z kolei na temat IMAP:
Cytuj
IMAP (Internet Message Access Protocol) is a method of accessing electronic mail or bulletin board messages that are kept on a (possibly shared) mail server. In other words, it permits a "client" email program to access remote message stores as if they were local; Pine is such a client.
Tak więc wydaje się, że nie jest tak źle:)

tadzik1990

  • Gość
pine i jego konfiguracja
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-07-09, 14:40:13 »
Może stwórzmy projekt który zszynchronizuje pine albo mutt z np getmailem, przy okazji zrobiłby się jakiś porządny konfigurator do tego ostatniego.