Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: linux dla mp4  (Przeczytany 11983 razy)

skoody

  • Gość
linux dla mp4
« dnia: 2008-06-28, 13:55:09 »
jak wgrać linuksa na mp4 (chińszczyzna). I czy jest wogóle sens.
Na youtube są filmy jak Linux działa na IPodach,
Dzięki

arctgx

  • Gość
linux dla mp4
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-06-28, 14:45:14 »
Cytat: skoody
I czy jest wogóle sens.
Stawiasz nas przed filozoficznym pytaniem, na które odpowiedź i tak kryje się w Tobie samym ;) Skąd możemy wiedzieć czy dla Ciebie sens jest wtedy, gdy tę instalację śmignie za Ciebie jakiś kreator, a Ty będziesz chciał go tylko zwyczajnie użytkować, czy dopiero wtedy, gdy potrudzisz się trochę i nauczysz czegoś przy tej okazji?

A serio, zobacz na początek stronę www.pendrivelinux.com , poszukaj na forum ( http://forum.linux.pl/search.php ) wątków o syslinux i sprawdź czy Twój BIOS potrafi uruchamiać system z USB.

jk33

  • Gość
linux dla mp4
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-06-28, 14:56:06 »
Cytat: arctgx
A serio, zobacz na początek stronę www.pendrivelinux.com , poszukaj na forum ( http://forum.linux.pl/search.php ) wątków o syslinux i sprawdź czy Twój BIOS potrafi uruchamiać system z USB.
Odnoszę wrażenie, że kolega chce zrobić coś innego -- podmienić firmware swojej mp3 i mieć tam linuksa.. (pytanie po co).

Nie jest to raczej możliwe, nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek opracował jakiś port linuksa na mp3 inny niż ipod.. ale jeśli ktoś ma inne informacje, niech mnie poprawi..

arctgx

  • Gość
linux dla mp4
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-06-28, 15:02:49 »
Mi taka możliwość nie przeszła nawet przez głowę, ale na pytanie "po co" odpowiedź już prędzej. Jeśli chciałbym sam podmieniać firmware w takim odtwarzaczu, to zapewne wtedy, gdyby dotychczasowe nie potrafiło dekodować formatów OGG.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
linux dla mp4
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-07-01, 11:40:37 »
A mnie się wydaje, że kolega ściąga filmy na mp4, bo nie wie, jak je ściągnąć w formacie avi na dysk twardy komputera. A ze kocha linuksa, co mu się chwali :-), to próbuje wkisić na mp4 nie tylko filmy, ale nawet linuksa.
Jeżeli się mylę, to proszę poprawić
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

damspol

  • Gość
linux dla mp4
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-07-01, 14:36:29 »
chinszczyzna to znaczy? ja mam mp4 china chip firmy Laberg to ta mp4?

skoody

  • Gość
linux dla mp4
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-07-04, 23:12:12 »
Nieważne jakiej firmy, chińszczyzna bo po uruchomieniu defaultowych ustawień pokazują się krzaczki. Ale co to ma za znaczenie jak i tak wszystko jest robione w chinach ze względu na te 3 dolary tygodniowo za które można kupić pole z kukurydzą. Mnie to akurat nie obchodzi. Chciałbym tylko zamknąć pingwinka w urządzeniu.

damspol

  • Gość
linux dla mp4
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-07-05, 08:28:44 »
jednak jest ważne jaka marka urządzenia

skoody

  • Gość
linux dla mp4
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-07-12, 23:00:35 »
Nie wiem jaka jest marka urządzenia bo przy uruchomieniu pojawia się DWave ale to jest zapewne nazwa importera bo taką ksywe miał człowieczek na allegro od którego to kupiłem. Więc nieważne. Co może być ważne to nie jest IPod chociaż nie wiem jaka jest różnica pomiędzy IPodem a zwykłą MP4? Może ktoś jest mądrzejszy?

WizardNumberNext

  • Gość
linux dla mp4
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-07-13, 02:13:36 »
Różnic może być więcej niż samych mp4 przypominających nawet samą funkcją (tą główną - odtwarzanie muzyki) Apple iPod. Jak masz nas za czarodziejii - to ja zgaduje MP4 zrobiłeś sam i nie masz firmware!!
Dobra a teraz poważniej:
Producent
Model
wersja / rewizja firmware
Oznaczenia na płytce głównej!!
dysk/flash
procesor na którym się opiera urządzenie
układ radia
karta dźwiękowa / konwerter DAC
karta graficzna / kotroler video
ewentualnie procesor który dekoduje muzykę/video

to takie podstawowe dane na temat MP3/MP4 jeżeli chcesz cokolwiek tak zaawansowanego robić (jak np wgranie linux'a).
Życzę powodzenia - jedyna możliwość uzyskania danych łączy się z zerwaniem gwarancji!!
P.S. Wgranie GNU/Linux'a na jakąkolwiek mp3/mp4 także łączy się z zerwaniem gwarancji
P.S.2 Zakup Apple iPod też nie uchroni ciebie przed stratą gwarancji przy wgraniu GNU/Linux - Apple zastosowało DRM w nowych iPod/iPhone, więc samo wgranie GNU/Linux równa się utrata gwarancji o ile w ogóle się powiedziecie na nowych sprzętach

skoody

  • Gość
linux dla mp4
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-07-13, 11:17:10 »
świetnie
chcę zerwać gwarancję - co jest dla mnie dziwne jak tylko chcę się dowiedzieć co to jest?
to nie było aż takie drogie
jak znasz pomysł to powiedz
dzięki pozdrawiam

WizardNumberNext

  • Gość
linux dla mp4
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-07-13, 11:57:13 »
Zapraszam do wnikliwego przeglądnięcia forum na portalu www.elektroda.pl . Tam znajdziesz wszystkie informacje które są potrzebne do identyfikacji sprzętu. W pełnej identyfikacji na pewno pomoże www.google.com . Numery należy spisać z obydwu stron płytki drukowanej. Możesz zamieścić wyniki tutaj - znam wiele stron które pomogą w identyfikacji - szczególnie samych układów scalonych. Z twojej strony nie podniecałbym się za bardzo - to nie jest iPod, więc droga przed tobą jest długa, kręta i bolesna. Trzymaj kciuki - może się okazać, że Linux Kernel nie ma portu dla procesora z twojej mp4. I najważniejsze, bądź bardzo ostrożny podczas rozbierania swojego sprzętu - miniaturyzacja nie pomaga amatorom.

P.S. Nie liczyłbym na Linux, ale firmware w normalnym języku powinieneś znaleźć. Update firmware jest rozsądny - daje ci czas na szukanie możliwości wrzucenia na mp4 Linux.

skoody

  • Gość
linux dla mp4
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-07-19, 11:10:14 »
Cytat: roca
A mnie się wydaje, że kolega ściąga filmy na mp4, bo nie wie, jak je ściągnąć w formacie avi na dysk twardy komputera. A ze kocha linuksa, co mu się chwali :-), to próbuje wkisić na mp4 nie tylko filmy, ale nawet linuksa.
Jeżeli się mylę, to proszę poprawić
Lekka poprawa
Poznałem się trochę na filmach dla mp4 a przede wszystkim dla komórek i wiem że coś tam trzeba z nimi  zrobic no bo po co płytkę by dawali, którą też przejżałem i wiem co tam jest, proszę nie robić ze mnie blondynki :P
Druga sprawa
Popraw mnie jeśli się mylę, bo masz rację, chcę wkisić linuksa na mp4, ale brzmisz tak jakby to nie było możliwe, chyba jest odpowiednik Win Mobila? Jakiś Linux Mobile chociaż słyszałem że jest coś takiego jak Damn Small Linux ale nie wiem do czego on służy bo nigdy nie miałem.(?)
Pozdrawiam

damspol

  • Gość
linux dla mp4
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-07-20, 13:44:37 »
damn small linux to distro na komputery,na mp4 to zupełnie inna sprawa

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
linux dla mp4
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-07-20, 22:13:20 »
Cytat: skoody
Lekka poprawa
masz rację, chcę wkisić linuksa na mp4, ale brzmisz tak jakby to nie było możliwe
TO cudko zwane mp4 z pewnością ma jakąś pamięć w którą mozna wcisnąć linuksa. Ale instalacja linuksa to jedno, a obsługa tego urządzenia przez linuksa to drugie. Po prostu nie słyszałem o jakimś linuksie, który by obsługiwał mp4 (stąd mój trochę szyderczy ton :-)- chociaż, może akurat teraz ktoś coś takiego wymyślił. A jeśli zamienisz firmware na linuksa, który nie będzie umiał obsługiwać tego sprzętu, to wtedy mp4 zamieni się po prostu w zwykłego, dosyć wielkiego gabarytowo pendrajwa :-)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                    ==================E D Y C J A===============
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wpisałem w google "mp4linux" i znalazłem coś takiego - myślę, ze może być interesujące.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji