Nowe posty

Autor Wątek: Jaka dystrybucja Linuxa?  (Przeczytany 4452 razy)

Offline

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Jaka dystrybucja Linuxa?
« dnia: 2008-06-26, 09:21:16 »
Cześć!
Właśnie przesiadam się z win xp na linuksa i potrzebuję dystrybucji prostej w obsłudze, pozwalającej łatwo uruchamiać programy spod windows i posiadającej dużą ilość wbudowanych programów. Dystrybucja oczywiście darmowa.

P.S. Czy jak nagram sobie na płytki dane (np. dokumenty, muzykę) spod windowsa to czy bez problemu skopiuję je do linuxa? I czy da się przenieść profile firefoxa i thunderbirda?

Ingham

  • Gość
Jaka dystrybucja Linuxa?
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-06-26, 12:28:21 »
Moze Mandriva? Jest łatwo konfigurowalna bez pomocy terminala. Ewentualnie coś opartego na Red Hacie. Jak wrzucisz na płytkę zdjęcia i muzę to bez problemu prawie każdy linux Ci to odtworzy. Do dokumentów np. z Worda zainstaluj sobie OpenOffice.org (chyba powienien byc dodany automatycznie po instalacji, juz nie pamiętam). Co do profili się nie wypowiadam, bo niegdy nie próbowałem, ale myślę, ze wystarczy skopiować odpowiednie pliki z windy na linuxa.
Pozdro

lukaszn

  • Gość
Jaka dystrybucja Linuxa?
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-06-26, 12:38:38 »
Fedora

Offline

  • Users
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Jaka dystrybucja Linuxa?
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-06-26, 14:27:13 »
PClinuxOS

rysban

  • Gość
Jaka dystrybucja Linuxa?
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-06-26, 20:44:09 »
Dla laika w sprawie Linuksa najlepsza będzie uruchamiana w wersji LIVE z możliwością instalacji . Polecał bym Ubuntu , Kubuntu lub LinuxEduCD bazujące na na największej liczbie pakietów opartych na Debianie . Automatyczna konfiguracja i upgrade z podpowiedziami dla umiejącego tylko czytać uważnie bez żadnej wiedzy informatycznej .
Pozdrawiam Ryszard

WizardNumberNext

  • Gość
Jaka dystrybucja Linuxa?
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-06-28, 02:06:35 »
Co do profili firefox'a oraz thunderbird'a - to nie ma większych problemów. Tylko trzeba po przerzuceniu całości uruchomić, wyłączyć oraz uruchomić ponownie (nie spiesząc się - firefox / thunderbird musi się w pełni załadować i wyładować z pamięci (bo przestawia nie które nie kompatybilne pliki)). Pliki zarówno do firefox'a jak i thunderbird'a znajdziesz w c:\\documents and settings\\'jak ja się nazywałem?'\\dane aplikacji\\['mozilla' lub 'thunderbird'] oraz c:\\documents and settings\\'jak ja się nazywałem?'\\ustawienia lokalne\\dane aplikacji\\['mozilla' lub 'thunderbird'] WAŻNE: aby profile działały z jak najmniejszymi zmianami (zawsze jakieś są - nie da się tego obejść) należy skopiować całą zawartość wymienionych katalogów. Jeżeli masz proxy lub nie zależy ci na super przyspieszeniu działania firefox'a (i tak jest strasznie wolny) to możesz pominąć katalog 'cache' z drugiego katalogu (patrz wyrzej - spis). Ja osobiście próbowałem wielu różnych technik od prostego kopiowania aż po wybiórcze dowiązania symboliczne - nie ma większych problemów. Jeżeli chcesz nadal korzystać na windows oraz na linux naraz z tej samej przeglądarki, to możesz porobić dowiązania symboliczne, ale to skomplikowane i nie jest to materiał na post, a raczej na obszerny artykuł (którego nie napisze).